1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00
Pas do transportu mebli

Transportowanie towaru na przyczepie znacząco się różni od transportu w bagażniku. Ma się dodatkowa powierzchnię ładowania, wolniej się jedzie, trzeba ostrożnie hamować. Manewrowanie także nie jest łatwe. Dodatkowo trzeba zadbać o stabilność ładunku w trakcie transportu.

Pas transportowy i zabezpieczenie ładunku

narożny pas transportowyJeśli się tego nie zrobi, to ładunek będzie się przemieszczał podczas jazdy. Może się zniszczyć, a nawet wypaść z przyczepki. Dlatego też szczególnie w przypadku transportu przedmiotów ciężkich czy wielkogabarytowych warto jest zadbać o narożny pas transportowy. Pasy transportowe występują w wielu wersjach, nie musi to być opcja narożna. Wszystko zależy od tego gdzie są zaczepy na pas i co jest przewożone. Taki pas ma z dwóch stron zaczepy, a sam jest zrobiony z trwałego, mocnego materiału sztucznego. Meble muszą być ustawione jak najbardziej na płasko, a potem opasane pasami transportowymi. Pasy sprawdzają się nie tylko przy przewozie mebli, ale także motocyklu czy quadów. Pasy mają różne kolory i różną wytrzymałość. Z powodzeniem jednak można je użytkować przez kilka lat i tylko trzeba sprawdzać czy nie są gdzieś przetarte. Zwinięte pasy zajmują tyle miejsca, że można je schować do schowka w samochodzie, lub pozostawić na przyczepie. Są one wodoodporne, kolor nie blaknie, a zaczepy nie powinny rdzewieć, jeśli są zrobione z dobrej jakości stali. Zawsze można zastosować preparat antykorozyjny, który usunie rdzę i zabezpieczy przez jej późniejszym pojawianiem się.

Jak widać pasy transportowe są bardzo przydatną rzeczą podczas przewożenia różnych ładunków na przyczepie samochodowej. Pasy nie są drogie, są bardzo łatwe w montażu, a bezpieczeństwo jakie zapewniają jest bezsprzeczne. Warto jest w nie zainwestować, szczególnie jeśli często się przyczepy używa.

Close Menu