Z całą pewnością temat ubierania psów poruszano już wielokrotnie. Głos zabierali zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy takiej praktyki, jednakże nadal leży on w kwestii spornej. Jednakże warto nadmienić, że psy w ubrankach to nie tylko wymysł człowieka, który wyszukuje najpiękniejsze kurtki dla psów, aby świetnie wyglądały, wyróżniały się z pośród innych zwierząt, ale przede wszystkim stanowią one ochronę dla czworonoga przede wszystkim w okresie zimowym.

Oczywiście, żaden właściciel psa nie zastanawia się, czy w danej odzieży zwierzak czuje się wygodnie, lecz wybieramy to, co nam się najbardziej podoba, a pod uwagę należy wziąć nie tylko kwestię mody i gustu, ale także doskonałe samopoczucie naszego zwierzaka.

 

psia odzież2Czas zimowych ubranek

Kiedy nadchodzi czas zimy nie każdy właściciel psa zdaje sobie sprawę, że jest to szczególnie trudny okres, ponieważ pies tak samo odczuwa zimno jak i człowiek. Tym samym powinniśmy postarać się o właściwą ochronę naszego czworonożnego przyjaciela. Naturalnie do tego celu świetnie będą nadawać się ubranka dla psa. Oczywiście na rynku istnieje wiele różnorodnych ubrań, które to przeznaczone są dla psów. Najczęściej w eleganckie ubranka psy ubierają osoby, które to są po prostu miłośnikami zwierząt i pragną, aby ich pupil wyglądał naprawdę cudnie. Jednakże są także osoby, które to pragną chronić zwierzę przed zimnem w okresie nadchodzących chłodów. Bez względu na to, w jakim celu ubieramy naszego zwierzaka, możemy mieć pewność, że do czynienia mamy z ogromną ilością różnorodnych materiałów i fasonów. Najbardziej popularne są ubranka dla małych piesków, dlatego też niemalże w każdym sklepie zoologicznym, mamy możliwość kupić piękne, a wręcz bardzo gustowne ubranka dla Yorków. Takie ubranka stworzone są z delikatnych materiałów, w wielu różnobarwnych kolorach, a tym samym na pewno znajdziemy idealne dla naszego psa, które to dodatkowo nam także będzie się podobać. Co więcej, obecnie ubranka dla psów produkowane są z pięknych i kolorowych tkanin, a nierzadko stosuje się także haft na odzieży, przez co stają się jeszcze bardziej eleganckie.

 

sweter dla psaPiękne i praktyczne

Kiedy wybieramy dla naszego pieska ubranko z całą pewnością musimy zastanowić się czy jest ono tylko piękne, czy także będzie mu praktycznie służyć w czasie mrozów. Musimy zdawać sobie sprawę, że psy są także wrażliwe na zimno, zaś niektóre rasy szczególnie mocno odczuwają niskie temperatury, co jest niekorzystne dla ich organizmu. Jeżeli w naszym mieszkaniu hodujemy rasę, jaką jest york, pudel miniaturowy, czy też ratlerek, na pewno warto wybrać dla niego idealne zimowe ubranko. Ubranka dla psów odgrywają także bardzo ważną rolę w chwili, kiedy nasz zwierzak jest starszy, bądź też boryka się z problemami zdrowotnymi. Musimy konsekwentnie w takiej sytuacji ubierać naszego pieska, aby w ten sposób przez cały zimowy sezon cieszył się doskonałym zdrowiem. Z wyborem adekwatnego ubrania także nie powinniśmy mieć problemu.

 


 

ubranka dla psaŹródła artykułu:

 


 

psia odzieżWspółcześnie istniejące na rynku sklepy zoologiczne zapewniają nam dostęp do ogromnej ilości produktów.

Ubranka różnią się, więc od siebie

 • kolorystyką,
 • modnymi wzorami,
 • modelami,
 • rozmiarami,

przez co nasz pies będzie cieszył się wygodą i komfortem.

Ten post ma 5 komentarzy

 1. Zenek

  Nie podobają mi się ubranka dla psów..

 2. Olka

  Ale słodko te psiaki wyglądają:)

  1. Wera

   No słodziaki:D

 3. Aśka

  Bo pieski, pomijając jednorożce są najsłodszymi zwierzakami

 4. Maciej

  A kotki nie są?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.