Palenie papierosów to najpopularniejszy nałóg na całym świecie. Jego negatywne skutki da się zauważyć nie tylko na zdrowiu, ale także na ciele. Papierosy bardzo negatywnie działają na skórę człowieka. Jeśli chcemy cieszyć się pięknym, zdrowym wyglądem, oczywiście najlepszym sposobem byłoby rzucenie palenia. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Wtedy z pomocą przychodzą nam e papierosy. Jak one działają?

 

shisha-175779_640E papierosy

E papierosy, czyli papierosy elektroniczne, stały się w ostatnich czasach bardzo popularne. Są to urządzenia, które zapewniają podobne odczucia, jak przy standardowym paleniu. Ich zdecydowaną zaletą jest to, że nie zawierają tlenku węgla. Dzięki temu e papierosy są dużo zdrowsze. A jaki wpływ mają one na naszą skórę?

 

E PAPIEROSY A WYGLĄD SKÓRY

Pierwszą zaletą elektronicznych papierosów jest to, że nie powodują one uczuleń. Dodatkowo, dym, który wydostaje się z e papierosa jest bezwonny. Dzięki temu nie wpływa negatywnie na wygląd naszej cery, włosów, a także zębów. Wiele osób, które zaczęły korzystać z e papierosów, mówi o zauważalnej poprawie kondycji skóry. Rezultaty pojawiają się naprawdę szybko. Dodatkowo, zwykłe papierosy niekorzystnie działają na otoczenie. Palenie e papierosów nie wpływa na przebywające z nami osoby. Dzięki temu nie musimy się martwić o ich zdrowie, ponieważ nie są one narażone na negatywne działanie nikotyny i dymu. Jeśli jednak długo byliśmy wierni standardowym papierosom, z pewnością zauważyliśmy niepokojące zmiany na naszej skórze. Jak nikotyna wpływa na nasze ciało?

 

cigarette-453215_640WYGLĄD PALACZA

Bardzo szybko można rozpoznać osobę palącą. Jakie są efekty wieloletniego korzystania z papierosów?

  • Zmarszczki – pojawiają się one w różnych obrębach skóry. Najczęściej są to głębokie zmarszczki wokół ust. Po nich bardzo łatwo rozpoznać osobę palącą. Do tego bardzo często dochodzą zmarszczki mimiczne, które pojawiają się zwykle w zewnętrznej części oczu.
  • Brzydka cera – palacza można rozpoznać po szarej, ziemistej cerze. W przypadku wieloletniego korzystania z papierosów, zaczynają pojawiać się różne, nieestetyczne przebarwienia skórne. Nałóg tytoniowy zmniejsza poziom witaminy A w organizmie. Przez to skóra zaczyna szybciej się starzeć.
  • Inne – nie od dzisiaj wiadomo, że częste palenie powoduje czarnienie zębów. Do tego może przyczyniać się do żółknięcia paznokci. Wielu lekarzy sądzi, że nikotyna może wpływać na powstawanie cellulitu

Jeśli paliliśmy zwykłe papierosy przez dłuższy okres naszego życia, z pewnością nie możemy pochwalić się zdrowym wyglądem ciała. Jak jednak poprawić wygląd skóry?

 


 

cigarette-150153_640Źródła:

 


 

wellness-285587_640ZABIEGI KOSMETYCZNE

  • Lifting ust – to najczęściej wybierany zabieg przez wielu palaczy. Pozwala on na wygładzić okolice ust. Stosuje się do niego kwas hialuronowy, który wypełnia zmarszczki. Minusem zabiegu jest jego przemijający efekt. Taki lifting trzeba powtarzać co parę lat. W przypadku wieloletnich, bardzo widocznych zmarszczek, stosuje się laser. Taki zabieg nazywamy głęboką dermabrazją. Zapewnia on trwały efekt.
  • Ochrona skóry – osoby palące powinny szczególnie chronić swoje ciało przed promieniowaniem słonecznym. Zaleca się stosowanie kosmetyków o dużej zawartości SPF, nawet podczas zimy.
  • Wybielanie zębów – nikotyna powoduje żółknięcie zębów. W tym przypadku pasty wybielające często nie wystarczają. Warto udać się do specjalnego gabinetu na wybielanie zębów, dzięki któremu pozbędziemy się nieestetycznego osadu. Taki zabieg należy jednak powtarzać.