Pierwsze kroki wynajmu mieszkania studentom

W te wakacje postanowiłam wynająć studentom moje mieszkanie. Sama w nim nie mieszkam, ponieważ przeprowadziłam się wraz z rodziną do domu jednorodzinnego na wsi. Myślę, że to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zarobić na nieużytkowanym mieszkaniu.

Wynajem mieszkania studentom

mieszkania studenckie toruńPoczątkowo byłam trochę przerażona jakie formalności muszę wykonać, ponieważ wydawało mi się to trochę skomplikowane. Co, jak i kiedy. Na szczęście cały proces okazał się dość łatwy. Co więc radzę osobom, które znajdą się w podobnej sytuacji? Przede wszystkim należy się odpowiednio wcześnie przygotować. W internecie można znaleźć bardzo dużo poradników, którzy pomagają podjąć decyzję jaki krok ma być następne. Dzięki temu kolejne kroki stają się znacznie łatwiejsze i bardziej przystępne. Pierwszym krokiem, co oczywiste jest wstawienie ogłoszenia w kategorii: mieszkania studenckie toruń (jeżeli nasze mieszkanie znajduje się w Toruniu, a jak wiemy to jedno z miast studenckich). Musimy pamiętać o kilku rzeczach, które muszą się w nim znaleźć. Po pierwsze – wszystkie niezbędne dane, takie jak ilość pokoi, osiedle gdzie znajduje się mieszkanie, wielkość mieszkania i oczywiście opłaty, które obejmują zarówno czynsz za wynajem oraz wszystkie opłaty. Warto też do treści ogłoszenia dodać zdjęcia, zarówno poszczególnych pokoi, jak i kuchni, łazienki i korytarza. To pozwoli uwiarygodnić nasze ogłoszenie.Oczywiście, ważne jest aby fotografie były realistyczne, nie poprawiaj więc zdjęć, ani nie wstawiaj starych. Najlepsze będą te, które będą przedstawiały możliwie jak najbardziej aktualny stan twojej nieruchomości na wynajem studentom.

Kiedy już to zrobisz, teraz przyszedł czas na czekanie na telefony od zainteresowanych studentów. Możesz już wydrukować umowy najmu oraz protokół zdawczo-odbiorczy. Pamiętaj aby umowa była dokładna, zawierała wszystkie potrzebne dane i informacje, to pozwoli na uniknięcie wielu nieporozumień.