Plama na spodniach medycznych

Pracuję w szpitalu, jako lekarz. Do tej pory miałam styczność z wieloma pacjentami i przypadkami chorób. Bardzo lubię swoją pracę. Każdy komplementuje mój wkład w pracę, a nawet strój. Mam fartuch medyczny i długie spodnie. Niestety na spodniach zauważyłam ostatnio plamę. Jako lekarz nie mogę mieć brudnego stroju.

Czyszczenie długich spodni medycznych

długie spodnie medyczne damskieStrój świadczy o człowieku, musi być czysty i sterylny, w przypadku medyków. W moim przypadku jest dokładnie tak samo. Szybko zabrałam po dyżurze swoje spodnie do domu. Zaczęłam szukać w Internecie sposobu, jak wyczyścić moje długie spodnie medyczne damskie. Były one koloru niebieskiego i trochę się bałam, żeby ich nie uszkodzić, przede wszystkim koloru. Jak włożyłabym je do pralki z innymi ubraniami, to prawdopodobnie zafarbowałyby. Na jednym z portali zauważyłam dobrą metodę, mianowicie było napisane abym użyła odplamiacza w płynie do kolorowych ubrań. Nigdy o takim nie słyszałam. Poszłam więc do sklepu, by taki zakupić. Ekspedientka w sklepie powiedziała mi, jak mam go używać. Mianowicie należy odrobinę wlać na plamę, potrzeć specjalną końcówką z wypustkami, tak by płyn dotarł głębiej do materiału. Należy odczekać pięć minut i można bezpiecznie wyprać w pralce. Tak też zrobiłam, byłam bardzo ciekawa efektu. Okazało się, że podziałało. Plama zeszła, a spodnie były czyste, bez śladu plamy i pięknie pachniały, ponieważ odplamiacz był zapachowy.

Następnego dnia mogłam spokojnie założyć swoje spodnie medyczne, nie martwiąc się, że wyglądają nieestetycznie. Każdy pytał jak poradziłam sobie z plamą. Powiedziałam im o odplamiaczu. Teraz będę musiała uważać, aby ponownie nie zaplamić swoich ulubionych spodni, które są moim nieodzownym elementem pracy. Są moimi jedynymi służbowymi spodniami.