Zdecydowana większość młodych par, podpisując umowę z fotografem, który ma stworzyć graficzny zapis całego dnia i wydarzenia, jakim jest ślub, decyduje się również na wykonanie sesji ślubnej. Sesja ta obejmuje serię zdjęć, które realizowane są najczęściej w plenerze w ustalonym przez młodą parę i fotografa terminie, który związany jest z dostępnością obu stron, ale też z szacowaną pogodą.

Piękne sesje ślubne

sesja ślubnaSesja zdjęciowa może być wykonana w dwóch trybach. Możliwe jest jej zrealizowanie tego samego dnia, kiedy odbywa się ślub, np. podczas wesela. Możemy też zdecydować się na to, by spotkać się z fotografem w innym, dogodnym terminie i zrealizować tę sesję na spokojnie. Sesja ślubna to efekt pełnego porozumienia pomiędzy fotografem, a młodą parą. Porozumienie to obejmuje nie tylko lokalizację, w której będzie miała odbyć się sesja, ale także jej charakter. Zdecydowana większość fotografów dokłada wszelkich starań, by zdjęcia, które będą wykonywane podczas sesji cechowały się jak najbardziej naturalnym charakterem. Okazuje się jednak, że nie wszystkie młode pary właśnie takiego efektu oczekują od zdjęć. Z tego też powodu fotograf pozwala nam na wybranie tego, czy mają być to zdjęcia upozowane, czy też naturalne. Bardzo często sesja zdjęciowa uwzględnia zainteresowania, a przede wszystkim charakter państwa młodych, dzięki czemu nie ma wątpliwości, że zdjęcia te zostały zrealizowane specjalnie dla nich i miały na celu ujawnienie ich autentyczności.

Zdecydowana większość organizowanych sesji ślubnych odbywa się w plenerze. Są to miejsca zabytkowe lub też cechujące się wyjątkową urodą pod względem natury, która może stać się idealną scenografią dla zdjęć. To, na jakiego typu miejsce zdecydujemy się w porozumieniu z fotografem zależy od naszej wizji sesji, ale również możliwości, jakimi dysponujemy.