Podstawowe parametry paneli LED-owych

W każdym pomieszczeniu, gdzie przebywać mają ludzie konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków bytowych. Obowiązek ten spoczywa na zarządcy czy właścicielu obiektu. W przypadku budynków przemysłowych czy tam, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza jest to bardzo istotne. Przekłada się to bowiem nie tylko na komfort lecz także na bezpieczeństwo osób obecnych na terenie nieruchomości.

Jak zamontować LED-y w suficie?

panel led sufitowySzczególnie istotnym zagadnieniem jest zapewnienie odpowiedniego natężenia światła na powierzchni roboczej. Tam, gdzie wykonywane są prace wymagające dużej dokładności natężenie powinno być wyższe. Najczęściej w celu osiągnięcia wymaganych wartości stosowany jest panel led sufitowy, który posiada wiele zalet. Przede wszystkim zastosowane w nim źródło światła jest energooszczędne co przyczynia się do zmniejszenia rachunków za prąd. Kolejną zaletą jest trwałość i niezawodność. Żywotność źródła światła jest bowiem przeważnie szacowana na kilkadziesiąt godzin ciągłej pracy. Niezwykle ważnym zagadnieniem jest także możliwość zintegrowania takiego rozwiązania z automatyką budynkową. W zależności od warunków panujących na zewnątrz natężenie światła może być zwiększane lub zmniejszane. Podczas wyboru odpowiedniego modelu paneli należy wziąć pod uwagę podstawowe parametry techniczne. Obejmują one między innymi: napięcie zasilania, wymiary geometryczne, kolor czy moc.

Nie bez znaczenia jest również barwa światła, strumień świetlny czy kąt świecenia. Zamawiający powinien również wybierać takie rozwiązania, które są w pełni bezpieczne. Elementy powinny posiadać więc stosowne atesty oraz certyfikaty potwierdzające spełnienie aktualnych norm i wymogów prawnych. Tylko takie oprawy mogą zapewnić najwyższą niezawodność oraz bezpieczeństwo. Na szczęście można je bez problemu znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych.