Rośliny uprawne mają to do siebie, że nie są tak odporne, jak rośliny dziko rosnące. Jest to przede wszystkim uwarunkowane ich pochodzeniem, oraz chęcią uzyskania z takiej rośliny jak największych plonów, które będą jednocześnie wysokiej jakości. Takie rośliny uprawne mogą bowiem dać o wiele większy plon, niż podobna roślina rosnąca dziko.

Co sprawia, że roślina rośnie szybciej i daje większy plon?

polecany stymulator wzrostu roślinWzmacnianie roślin odbywa się już od stymulowania ich nasion. Najlepszy polecany stymulator wzrostu roślin może sprawić, że dana roślina będzie wyjątkowo szybko rosła, da większy plon, oraz będzie bardziej odporna na inne niesprzyjające warunki, m.in. choroby i grzyby. Aby plon był zadowalający, należy stosować odpowiednie stymulatory. Bez nich osiągnięcie sukcesu w produkcji żywności staje się niemożliwe. W dzisiejszym świecie, przy tak dużej populacji ludności i ogromnym zapotrzebowaniu na żywność, wszelkie modyfikacje stają się wręcz niezbędne. Aby dobrać odpowiedni stymulator, należy wiedzieć co on zawiera, jak działa i jak wpływa na rozwój i kondycję roślin. Stymulatory mają różny skład, oraz różnie działają na rośliny. Są przeznaczone do różnego rodzaju roślin. Raczej nie istnieje stymulator, który działałby na wszystkie gatunki roślin. Zarówno do zbóż, czy okopowych należy używać innych stymulatorów, odpowiednio rozdzielając je na poszczególne gatunki. Pszenica potrzebuje innego stymulatora, a np. kukurydza innego. Także ziemniaki będą inaczej przyjmować poszczególne stymulatory.

Jest uzasadniona potrzeba zwracania uwagi przede wszystkim na skład, oraz działanie poszczególnych preparatów. Aby otrzymać odpowiedni plon, należy przestrzegać podstawowych zasad uprawy i nawozu roślin. Bowiem jedne są bardziej delikatne, inne mniej.