Polecane szroty samochodowe

Legalnie działające złomowiska, czyli takie, które posiadają specjalne pozwolenia od stosownych władz miasta, zlokalizowane są niemalże w każdym większym mieście. Przeważnie przyjmują dowolne rodzaje pojazdów osobowych i dostawczych.

Co można kupić na złomowisku?

szrot samochodowy poznańDla większości osób, złomowisko jest miejscem, gdzie oddaje się złom, czyli niepotrzebne rzeczy. Może to być stary żeliwny kaloryfer, pralka, lodówka czy też samochód. Jeżeli chodzi o auta, to najczęściej są to stare modele, które z uwagi na stan techniczny nie nadają się już do użytkowania. Jednakże trafiają tu także samochody powypadkowe, których właściciele nie chcą naprawiać, ponieważ koszt usunięcia usterek będzie wyższy niż jego wartość rynkowa. Ze względu na obowiązujące prawo drogowe, lepiej nie trzymać pod domem wraku, którego jesteśmy właścicielami, gdyż trzeba za niego co roku opłacać obowiązkowe ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, w skrócie nazywane OC, które wcale mało nie wynosi. Za zezłomowanie samochodu nie dostanie się zbyt wiele pieniędzy, ale zawsze to lepsze rozwiązanie niż trzymanie nieużywanego auta pod domem. Miejscem na oddanie auta jest szrot samochodowy Poznań natomiast jest miastem, w którym, zgodnie z opiniami kierowców, można otrzymać najwyższą cenę za wrak. Przeważnie jest to kwota rzędu pięćset – tysiąc złotych, ale za nowsze i cięższe auta można dostać nawet dwa tysiące. Po dokonanym złomowaniu, kierowca otrzymuje potwierdzenie tejże czynności, z którym musi się udać do odpowiedniego urzędu i wyrejestrować pojazd.

Dopiero po wykonaniu wszystkich czynności, były właściciel pojazdu jest zwolniony z wszelkich opłat związanych z posiadanym pojazdem. Przywiezione na szrot auto można zezłomować w ciągu kilku chwil, a na jego wyrejestrowanie kierowca ma 30 dni.