Polscy adwokaci poza granicami kraju

Od wielu lat mieszkam poza granicami Polski. Jednak dopiero niedawno zdecydowałam się na budowę swojego pierwszego, wymarzonego domu. Okazało się, że prawo budowlane, które obowiązuje w Niemczech, jest dla mnie totalnie niezrozumiałe. Zdecydowałam się na wynajęcie adwokata. 

Polski adwokat za granicą 

adwokaci polscy niemcyBudowa domu nie jest łatwa, nawet gdy mieszkamy w Polsce. Obowiązujące prawa i przywileje nie są jasne, a ich zawiła forma zapisu niekiedy doprowadza nas do zdezorientowania. W związku z tym zdecydowałam się na wynajęcie usług prawniczych. Interesowali mnie adwokaci polscy Niemcy okazały się mieć sporo do zaoferowania. Pierwszą rozmowę przeprowadziłam w biurze, gdzie dokładnie przedstawiłam swój problem. Kolejne odbywały się na miejscu budowy lub w odpowiednich urzędach, w których wiele rzeczy zostało mi przetłumaczonych na mój rodzimy język. Bardzo zależało mi na tym, aby wszystkie prace budowlane odbyły się legalnie, bez naruszenia żadnych, nawet najmniejszych zasad prawa. Udało mi się to, jednak tylko i wyłącznie z pomocą polskich prawników, których znalazłam w Internecie. Wyszukiwarka internetowa podpowiedziała mi odpowiednią stronę, na której znalazłam nie tylko szczegółowy opis świadczonych usług, lecz także wiele rekomendacji. To był strzał w dziesiątkę. Uzupełniłam swoje podstawowe braki w wiedzy prawniczej, a także uniknęłam niepotrzebnych kosztów związanych z ewentualnymi karami, jakie przyszłoby mi płacić. Jestem zadowolona ze swojego wyboru, z chęcią wrócę tam, gdy zajdzie taka potrzeba.

Każdy, kto poszukuje profesjonalnego doradztwa, a także solidnych tłumaczeń, powinien zgłosić się do wykwalifikowanego prawnika. Na terenie Niemiec znajduje się kilkanaście kancelarii, które mogą doradzić swoim klientom nawet przez internet!