Małych przedsiębiorstw nie jest stać na zatrudnianie dodatkowej osoby, która by prowadziła rozliczenia, do tego właściciele bardzo często się na tym nie znają. Dlatego pomoc biur rachunkowych jest bardzo ważna w takim przypadku.

Korzystanie z usługi biura rachunkowego

Usługi księgoweBiura rachunkowe są miejscami, które świadczą usługi z zakresu rachunkowo-księgowego. W przypadku małych przedsiębiorstw korzystanie z takich biur jest bardziej opłacalne, niż zatrudnianie księgowej. Oprócz zatrudnienia księgowej i płacenia jej pensji, trzeba zapewnić jej miejsce pracy, czyli biurko, krzesło, komputer. Wielu małych firm po prostu nie stać jest na takie wydatki. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest zlecenie rozliczeń biurom, które zatrudniają księgowych. Zakres pracy takich biur obejmuje:

 

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych,
  • reprezentowanie klienta w urzędach,
  • rozliczenia podatkowe,
  • prowadzenie kadr,
  • rozliczenia z ZUS,
  • doradztwo rachunkowe i księgowe,
  • prowadzenie kartotek pracowników,
  • prowadzenie Księgi Rozchodów i Przychodów,
  • pomoc przy przekształcaniu formy firmy.

Biuro rachunkowe posiada ubezpieczenie, dlatego korzystanie z usług takiego biura jest bezpieczne ponieważ w razie pomyłki klient dostaje odszkodowanie.

Czym się różni wirtualne biuro od tradycyjnego?

Biuro rachunkowe, księgowośćKolejnym rozwiązaniem na czerpanie pomocy księgowych jest korzystanie z wirtualnych biur. Wirtualne biura we Wrocławiu, czy innych miastach są prowadzone albo przez jedna osobę, albo przez grupy księgowych. Takie usługi są świadczone przy pomocy portali internetowych. Takie rozwiązanie dla właściciela firmy jest dobre, ponieważ może on skorzystać z biura rachunkowego nie wychodząc z domu. Wielu księgowych również może pracować z domu, robiąc wszelkie rozliczenia, czy udzielać porad na własnym komputerze. Korzystanie z takich biur jest tańsze ponieważ w cenie nie ma uwzględnionej opłaty za wynajem lokalu pod biuro. Dostęp do takiego biura ma się 24h na dobę i w każdy dzień tygodnia. Idealne jest to rozwiązane dla zapracowanych przedsiębiorców.

W czym pomoże program księgowy?

Program do księgowościProgram księgowy jest bardzo przydatny gdy księgowością jest prowadzona przez firmę. Takie programy na pewno ułatwiają i przyspieszają wszelkie prace związane z księgowością. Taki program księgowy przede wszystkim prowadzi Księgę Przychodów i Rozchodów, do tego wprowadzić do niego można wszystkie dokumenty. Pomoże w rozliczeniach VAT i PIT. Ewidencjuje środki trwałe, raportuje oraz prowadzi zestawienia końcowe. Niektóre programy maja możliwość współpracy z innymi systemami. Większość programów pomocnych przy księgowaniu jest dostępne w przyzwoitej cenie. Programy księgowe są na bieżąco aktualizowane jeśli ma się dostęp do sieci, przez co w wyniku zmian przepisów, rozliczenia nadal będą wykonywane poprawnie.

Jakie są zalety księgowości online?

Księgowość online jest kolejnym sposobem prowadzenia księgowości samodzielnie. Taka księgowość działa podobnie jak programu księgowe. Jest dla przedsiębiorstw, które prowadzą Księgę Przychodów i Rozchodów, oraz posiadają dużą ilość dokumentów na małe kwoty. Wtedy prowadzenie księgowości w ten sposób jest najbardziej opłacalne, ponieważ w biurach rachunkowych zazwyczaj rozlicza się od ilości dokumentów. Zaletą księgowości online jest fakt, że wszystkie dane czy kontrahentów czy swoje podaje się tylko raz. W razie utraty jakichkolwiek dokumentów nie ma problemu, gdyż wszystko jest archiwizowane i wystarczy tylko jeszcze raz wydrukować dany dokument. Taka księgowość jest dostępna 24h na dobę, więc jest to dobrą alternatywą dla zapracowanych właścicieli. Otrzymuje się już wygenerowane dokumenty, które są gotowe do wydruku, więc samemu nie trzeba wypełniać już żadnych druczków. Poza tym taka księgowość posiada pomoc online specjalistów w tej dziedzinie.


 

Więcej informacji na stronach:


 

Słowem podsumowania:

Prowadzenie księgowości firmy jest bardzo ważne w jej funkcjonowaniu. Rozliczenie rachunków firmy musi być przeprowadzone dokładnie. Dlatego warto skorzystać z jakiejś pomocy, tak by później firma nie miała problemów przez źle zrobione rozliczenia i wypełnione dokumenty.