Pompy do betonu muszą pozostawać sprawne

Obsługa zaawansowanych systemów budowlanych jest bardzo złożona i podczas kursów oraz szkoleń nasi pracownicy będą mogli nauczyć się, jak poprawnie i efektywnie wykorzystywać wszystkie zdobyte w trakcie nauki umiejętności, co przyczyni się do poprawy stanu technicznego posiadanego przez nas sprzętu. Nie możemy przecież wszystkim zajmować się sami.

Jak poprawnie serwisować pompę do betonu?

putzmeister pompa do betonuGłównym układem w pompie do betonu, poza agregatami zapewniającymi ciśnienie, jest układ hydrauliczny, który do poprawnego funkcjonowania wymaga stosownej obsługi. W układach hydraulicznych znajduje się specjalny olej, który wytwarza tak duże ciśnienie z pomocą pompy, że jest w stanie utrzymać podnośnik na naprawdę dużej wysokości. Do ramienia hydraulicznego zamocowana jest na stałe rura, w którą agregaty wtłaczają beton. Jej koniec może być połączony z instalacją, która ma służyć do rozprowadzania betonu na najwyższym piętrze budynku w taki sposób, aby wszędzie docierał on równocześnie. Pracując z takimi urządzeniami, trzeba zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo pracowników znajdujących się w pobliżu wysięgnika hydraulicznego, który może stanowić pewne zagrożenie dla osób, które nie wiedzą, jak z niego poprawnie korzystać. Jeżeli interesuje nas taka firma jak Putzmeister pompa do betonu od tego producenta posiada odpowiednie zabezpieczenia. Pozwoli nam to chronić naszych pracowników.

Pracując z pompami do betonu można w krótkim czasie wykonać pracę, która będzie bardzo dobrze widoczna. To działa niezwykle motywująco, gdy widzimy szybkie efekty podejmowanych przez nas starań. To sprawi, że uda się nam szybko podnieść morale naszej załogi, która zainspirowana tym widokiem, będzie chciała jeszcze szybciej zakończyć prace, an czym skorzystają wszyscy.