Popularna gra podwórkowa

Do pewnego wieku, dzieci uczą się tylko poprzez zabawę, dlatego też tak waży jest wybór zabawek, z których korzystają. Z wiekiem jedynie dochodzą nowe formy rozrywki, jak na przykład gry planszowe, czy zabawy podwórkowe.

W co się bawią dzieci na podwórku?

gra podwórkowaKiedyś dzieci bawiły się zupełnie inaczej niż dziś, ale głównie wynikało to z możliwości jakie miały. Dziś dominuje komputer i internet, które skutecznie zatrzymują dzieci w domach. Dlatego też rolą rodziców jest sprawienie, aby dzieci chciały porzucić te rozrywki na rzecz zabaw z rówieśnikami. Ciekawym rozwiązaniem jest gra podwórkowa, która tak naprawdę istnieje już od wielu lat i jest nią standardowa guma do skakania. Przeważnie dziewczynki z niej korzystają i wcale nie musi to być kupiona guma, bo równie dobrze można ją zrobić z gumy, którą można kupić w pasmanterii, ważne żeby miała odpowiedni stopień elastyczności. Inny rodzajem tego typu gry jest skakanka, którą kupimy za kilkanaście złotych w każdym sklepie z zabawkami. Można z niej korzystać na wiele sposobów, zatem zapewni dzieciom rozrywkę na wiele dni. Do gier podwórkowych zaliczyć też można plenerowe gry planszowe, których rozmiar sprawia, że po planszy nie poruszają się pionki, a dzieci. Oczywiście jest jeszcze szereg  gier, które dzieciaki mogą same wymyślać i wspólnie się bawić, jeżeli tylko pogoda dopisuje. Może to być Baba Jaga patrzy, podchody, kapsel czy też wszelkie zabawy z piłką. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest tu dziecięca wyobraźnia.

Żeby dzieci mogły się kreatywnie czy po prostu ciekawie bawić na świeżym powietrzu, wcale nie trzeba kupować drogich zabawek czy sprzętów, ponieważ wyobraźnia robi swoje. Czasem wystarczy gra za kilka złotych, aby dostarczyć wielu godzin zabawy dla grupki dzieciaków.