Poszukując prześcieradła dla dzieci

Kiedy urządzamy pokój dziecięcy, przede wszystkim zależy nam, by wszelkie akcesoria, które się w nim znajdą, były dla dziecka bezpieczne pod każdym możliwym względem. Wybierając odpowiednią pościel do łóżeczka, nie musimy przejmować się tym, że wyrządzi mu ona faktyczną krzywdę, powinniśmy jednak zwrócić uwagę na ewentualne podrażnienia i alergie.

Delikatność prześcieradła jerseyowego

miękkie prześcieradło jerseyDziecięca skóra charakteryzuje się dużą skłonnością do podrażnień i alergii. Z tego też względu, poszukując prześcieradła, które będziemy chcieli położyć na dziecięcym łóżku, powinniśmy szukać materiału, który charakteryzować się będzie delikatną i miękką strukturą. Jednym z tego typu materiałów jest jersey. Miękkie prześcieradło jersey, jeśli tylko wykonane będzie z certyfikowanych materiałów dobrej jakości, może okazać się produktem, którego szukamy i który zagwarantuje naszemu dziecku spokojny i bezpieczny sen. Dodatkowo jerseyowe prześcieradło może być wzbogacone o gumkę na swoich krawędziach, dzięki czemu ostatecznie unikniemy sytuacji, w której dziecko, poprzez wierzganie nogami, ściągnie prześcieradło, zaburzając tym samym komfort swojego snu. Zakładki, które zakończone są gumką wynoszą z reguły około dwudziestu centymetrów, co w pełni wystarcza do zapewnienia stabilnej pozycji prześcieradła. Sporą zaletą, która na pewno przemówi też na korzyść zakupu prześcieradła jerseyowego, jest łatwość jego czyszczenia, ponieważ nie musimy go prasować, prześcieradło jest odporne na wygniecenia. Ze względu na strukturę jerseyu, jest on również odporniejszy na odbarwienia od innych materiałów.

Jerseyowa dzianina najczęściej wykonywana jest w stu procentach z bawełny, dzięki czemu materiał cechuje się nie tylko delikatnością, ale też zdolnością oddychania, co całkiem dobrze zapobiega możliwości spocenia się podczas snu.