Potrzebowałam sprawdzonego koncentratu do baniek mydlanych

Wraz z moją przyjaciółką mamy dzieci w podobnym wieku. Często wymieniamy się z nią różnymi porami czy nowościami z rynku dziecięcego. Ostatnio podczas spotkania temat rozmowy zszedł na bańki mydlane. Okazało się, że zarówno mój synek, jak i jej córka bardzo lubią tą zabawę. Zaczęłyśmy się wymieniać informacjami na temat tego, jak najlepiej uzyskać piękne bańki, które zadowolą dzieci.

Cechy sprawdzonego koncentratu do baniek mydlanych

sprawdzony koncentrat do baniek mydlanychJa zazwyczaj przyrządzałam synowi domowy płyn do baniek mydlanych. Owszem nie było to zbyt wydajne i z takiego płynu nie wychodziły za dobre bańki, ale synowi to wystarczało. Przyjaciółka powiedziała, że nie chciałoby się jej robić za każdym razem płynu dla dziecka. Jakiś czas temu znalazła informacje o koncentratach, jako zamiennikach płynów i teraz ma już swój sprawdzony koncentrat do baniek mydlanych. Dowiedziałam się, że taki koncentrat ma zazwyczaj formę żelu i jest to gotowy preparat do rozcieńczania go w wodzie. Jest niezwykle wydajny i starcza na bardzo długo. Nadaje się zarówno do robienia tradycyjnych baniek mydlanych, jak i do używania w zabawkach, które wytwarzają bańki. Zwykły płyn jest często za słaby do takich zabawek, a koncentrat spisuje się idealnie. Jego użycie jest bardzo proste. Wystarczy wymieszać go z wodą kranową lub destylowaną w odpowiednich proporcjach i wymieszać do uzyskania jednolitej konsystencji. Następnie odstawia się go na kilka minut i gotowe.

Postanowiłam zakupić taki sam koncentrat z jakiego korzysta moja przyjaciółka. To był strzał w dziesiątkę. Koncentrat okazał się bardzo wygodny i praktyczny. Jego przygotowanie do użycia trwa zaledwie chwilę, a efekty są piorunujące. Bańki mydlane z takiego koncentratu są o wiele trwalsze i mocniejsze. W dodatku koncentrat można kupić o wiele taniej niż płyn.