Co poza panelami podłogowymi można wykonać z drewna?

Drewno jest naturalnym materiałem, z którego można wykonać wiele materiałów, szczególnie te elementy są związane z budownictwem. Z drewna mogą być całe domy, a także elementy wykończenia wnętrz lub też dekoracje.

Czy warto inwestować w panele podłogowe?

podłogi drewnianeJednym z produktów wytwarzanych z drewna mogą być panele podłogowe. Także z drewna mogą powstać podłogi drewniane. W Lublinie istnieje firma, która zajmuje się nie tylko sprzedaż takich podłóg, ale także ich montażem. Główną zaletą podłogi drewnianej jest jej długowieczność. Dlatego jeśli chce się zyskać podłogę na wiele lat, to taka podłoga będzie na pewno dobrym rozwiązaniem. Jednak o podłogę z drewna należy odpowiednio dbać oraz ją impregnować. Jeśli nie chcemy mieć tyle zachodu z nasza podłoga, to lepiej jest zainwestować w panele podłogowe. W Lublinie w jednym ze sklepów można znaleźć bardzo duży wybór paneli podłogowych, różnią się one od siebie kolorem, strukturą oraz powierzchnią. Montaż paneli przebiega sprawnie i do tego nie potrzeba żadnych innych elementów. Panele podłogowe można łączyć z ogrzewaniem podłogowym, w przypadku podłogi z drewna już tak nie jest, nie każdy gatunek drewna nadaje się do tego rodzaju ogrzewania. Także sposób czyszczenia paneli podłogowych jest dużo łatwiejszy i do tego nie potrzeba specjalnych środków do czyszczenia.

Montaż elewacji drewnianej

elewacja drewnianaTakże i elewacje mogą być wykonane z drewna. Takie elewacje drewniane mają wiele zalet. Aby można było zamontować elewacje drewniane na ścianę, należy do nich zamontować łaty. Najczęściej są to łatwy obrzynane o przekroju trzydzieści na pięćdziesiąt milimetrów. Łaty najlepiej aby były wykonane z tego samego gatunku i do tego o tej samej wilgotności. Łata powinna zostać zamontowana pod kątem dziewięćdziesięciu stopni w stosunku do elewacji. Montując łaty na ścianie, odstęp pomiędzy nimi nie może być większy, a niżeli sześćdziesiąt centymetrów. Elewacja drewniana może być montowana pionowo lub poziomo. Układ warstw ściany z elewacją drewnianą:

  • ściana budynku
  • łata ocieplenia
  • ocieplenie
  • folia wiatroizolacyjna
  • łata
  • deska elewacyjna

Pomiędzy deskami elewacyjnymi, a ściną powinien zostać odstęp dwóch centymetrów, aby zapewnić cyrkulację powietrza. Na dole elewacji należy zostawić otwory, aby powietrzne tejże pustki mogło swobodnie krążyć. Podczas montażu elewacji z drewna także oprócz desek będą potrzebne listwy wykończeniowe, jak i metalowe elementy do montażu całej elewacji.

Budowa domków drewnianych nad morzem

drewniane domki letniskowe nad morzemZ drewna również można budować całe domy. Domy z drewna mogą być mieszkalne, ale także mogą to być domki letniskowe nad morzem. W przepadku domków nad morzem, które wiadomo, będą najczęściej używane w okresie wakacyjnym nie trzeba martwić się o izolację termiczną. Dlatego domki drewniane nad morzem są bardzo proste w budowie. Także ich zaletą jest nie wielki rozmiar. Czasem także takie drewniane domki można kupić w całości. Jednak najczęściej są one budowane na miejscu. W pierwszej kolejności, jeszcze przed rozpoczęciem budowy należy wykonać fundament pod ten dom. Kolejnym krokiem będzie wykonanie szkieletu domu z bali drewnianych, następnie do tych belek przybija się ściany, które najczęściej są płytami. Także tak wykonuje się strop. W domach drewnianych konstrukcja dachu także jest wykonana z drewna. Domy letniskowe z drewna maja lekka konstrukcje oraz buduje się je bardzo szybko. Dlatego nad morzem, jak i w innych regionach turystycznych są tak popularne.


Ciekawe informacje dotyczące tematu są dostępne na:

  • Apodlogi.pl – strona internetowa firmy montującej panele podłogowe w Lublinie
  • Thermofloor.pl – witryna internetowa firmy oferującej elewacje drewniane
  • Domkikazimierz.pl – strona internetowa prezentująca komfortowe domki nad morzem
  • 4budowlani.pl – portal internetowy dla fachowców z branży budowlanej

Podsumowanie

Z drewna można wykonywać wiele elementów dekoracyjnych jak i wykończeniowych domu. Poza tym także z tego naturalnego materiału można budować domy, czy to w technologii szkieletowej, czy też z całych gotowych bali.