Specjalnie z myślą o tych, których historia kredytowa nie pozwala na zaciągnięcie większego zobowiązania finansowego, stworzono produkt na miarę czasów i możliwości. Pożyczki pod zastaw nieruchomości to bezpieczna i skuteczna forma otrzymania wsparcia finansowego. Co ważne, nie jest udzielana przez bank, przyjmując formę pożyczki prywatnej.
Zarządzanie najmem
Zarządzanie najmem daje nam wiele możliwości i otwiera dużo drzwi. Realizacja pomysłów staje się bardziej realna, ponieważ na nasze konto może wpłynąć nawet pokaźna suma.
Wystarczy, że jesteśmy właścicielami
- mieszkania,
- domu,
- działki budowlanej,
- działki rolnej
- lokalu przeznaczonego na działalność użytkową.
Pozytywnym przyjęciem wniosku o pożyczkę zakończy się również sprawa pożyczkobiorcy mającego spółdzielcze własnościowe prawa do lokalu.
Pożyczki pod zastaw
Wysokość pożyczki pod zastaw nieruchomości przyznawana jest w określonym limicie pieniężnym. Ten waha się w granicy 40 – 50 % wartości danej nieruchomości. Co ważne, oprocentowanie bazowe pożyczki zaciągniętej w tej sposób, jest bardzo atrakcyjne. Średnio wynosi około 1,5 % w skali miesiąca. Umowa okresu spłaty pożyczki zawieranej przez klienta, może być dowolnie modyfikowana. Z powodzeniem okres spłaty zobowiązania można dostosować do własnych możliwości, podpisując dokumenty na 3, 6, 12 miesięcy czy więcej. Istnieje również możliwość elastycznego sposobu spłacania zobowiązania, odroczenia lub przyspieszenia, w zależności od stanu ogólnej sytuacji finansowej.
Zalety pożyczki pod zastaw
Atrakcyjność pożyczki pozwala na skorzystanie z niej nawet w przypadku sytuacji niekorzystnego środowiska finansowego. Pożyczkodawca bowiem nie bierze pod uwagę kryterium dochodowości klienta oraz nie ingeruje w wysokość zadłużenia danej osoby. Co więcej, w przypadku pożyczki pod zastaw nieruchomości, nie pobierane są żadne opłaty wstępne. Po skompletowaniu wymaganych dokumentów oraz podpisaniu umowy w kancelarii notarialnej, w ciągu kilkudziesięciu godzin środki trafiają na konto bankowe pożyczkobiorcy lub do rąk własnych.
Kompletując dokumenty, nie trzeba posiłkować się poręczycielami. Wystarczy, że odpowiednio zebrane dokumenty trafią w ręce doradcy. Co należy przygotować, aby ubiegać się o pożyczkę pod zastaw mieszkania? Na pewno trzeba dysponować odpisem z księgi wieczystej lub numerem księgi wieczystej. W przypadku, gdy mieszkanie nie posiada księgi wieczystej należy zwrócić się do spółdzielni mieszkaniowej o wydanie zaświadczenia o spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu. Ponadto pożyczkodawcę interesować będzie informacja o braku zaległości w opłacaniu czynszu. Jeśli zadłużenie istnieje, na zaświadczeniu powinna znajdować się informacja o jego wysokości. Instytucja udzielająca pożyczki powinna otrzymać również zaświadczenie o ilości osób zameldowanych w mieszkaniu oraz ma prawo wglądu do aktu notarialnego potwierdzającego prawo do lokalu. Co więcej, należy przygotować także fotografie przedstawiające pomieszczenia wewnątrz, zdjęcia przedstawiające klatkę schodową oraz ukazującą cały budynek z zewnątrz.
Więcej informacji:
- KLM Centrum Doradztwa – firma oferująca kredyty i pożyczki pod zastaw nieruchomości
- Unidom Nieruchomości – przedsiębiorstwo z Katowic zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami
- Bankier.pl – Polski portal finansowy
Zarządzanie nieruchomościami obowiązywać może zarówno osoby prywatne, rolników, jak i przedsiębiorstwa. W związku z brakiem konieczności weryfikacji sytuacji finansowej, pożyczka pod zastaw nieruchomości staje się jednym z najatrakcyjniejszych rozwiązań pożyczkowych dostępnych na rynku. Gwarancją bezpieczeństwa pożyczki udzielanej pod zastaw jest współpraca ze sprawdzonymi inwestorami udzielającymi wsparcia finansowego.
Zastawianie mieszkania jest moim zdaniem głupotą..
Zastawić dom? No niby jest to rozwiązanie, ale czy jest ono dobre?
Pod hipotekę i tak często i tak dom zastawiasz.
Nasze życie jest oparte na pożyczkach i na wiecznych długach.
„Życie na kredycie”