Specjalnie z myślą o tych, których historia kredytowa nie pozwala na zaciągnięcie większego zobowiązania finansowego, stworzono produkt na miarę czasów i możliwości. Pożyczki pod zastaw nieruchomości to bezpieczna i skuteczna forma otrzymania wsparcia finansowego. Co ważne, nie jest udzielana przez bank, przyjmując formę pożyczki prywatnej.

 

zarządzeni najmemZarządzanie najmem

Zarządzanie najmem daje nam wiele możliwości i otwiera dużo drzwi. Realizacja pomysłów staje się bardziej realna, ponieważ na nasze konto może wpłynąć nawet pokaźna suma.

Wystarczy, że jesteśmy właścicielami

 • mieszkania,
 • domu,
 • działki budowlanej,
 • działki rolnej
 • lokalu przeznaczonego na działalność użytkową.

Pozytywnym przyjęciem wniosku o pożyczkę zakończy się również sprawa pożyczkobiorcy mającego spółdzielcze własnościowe prawa do lokalu.

 

pożyczki pod zastawPożyczki pod zastaw

Wysokość pożyczki pod zastaw nieruchomości przyznawana jest w określonym limicie pieniężnym. Ten waha się w granicy 40 – 50 % wartości danej nieruchomości. Co ważne, oprocentowanie bazowe pożyczki zaciągniętej w tej sposób, jest bardzo atrakcyjne. Średnio wynosi około 1,5 % w skali miesiąca. Umowa okresu spłaty pożyczki zawieranej przez klienta, może być dowolnie modyfikowana. Z powodzeniem okres spłaty zobowiązania można dostosować do własnych możliwości, podpisując dokumenty na 3, 6, 12 miesięcy czy więcej. Istnieje również możliwość elastycznego sposobu spłacania zobowiązania, odroczenia lub przyspieszenia, w zależności od stanu ogólnej sytuacji finansowej.

 

pożyczkaZalety pożyczki pod zastaw

Atrakcyjność pożyczki pozwala na skorzystanie z niej nawet w przypadku sytuacji niekorzystnego środowiska finansowego. Pożyczkodawca bowiem nie bierze pod uwagę kryterium dochodowości klienta oraz nie ingeruje w wysokość zadłużenia danej osoby. Co więcej, w przypadku pożyczki pod zastaw nieruchomości, nie pobierane są żadne opłaty wstępne. Po skompletowaniu wymaganych dokumentów oraz podpisaniu umowy w kancelarii notarialnej, w ciągu kilkudziesięciu godzin środki trafiają na konto bankowe pożyczkobiorcy lub do rąk własnych.

Kompletując dokumenty, nie trzeba posiłkować się poręczycielami. Wystarczy, że odpowiednio zebrane dokumenty trafią w ręce doradcy. Co należy przygotować, aby ubiegać się o pożyczkę pod zastaw mieszkania? Na pewno trzeba dysponować odpisem z księgi wieczystej lub numerem księgi wieczystej. W przypadku, gdy mieszkanie nie posiada księgi wieczystej należy zwrócić się do spółdzielni mieszkaniowej o wydanie zaświadczenia o spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu. Ponadto pożyczkodawcę interesować będzie informacja o braku zaległości w opłacaniu czynszu. Jeśli zadłużenie istnieje, na zaświadczeniu powinna znajdować się informacja o jego wysokości. Instytucja udzielająca pożyczki powinna otrzymać również zaświadczenie o ilości osób zameldowanych w mieszkaniu oraz ma prawo wglądu do aktu notarialnego potwierdzającego prawo do lokalu. Co więcej, należy przygotować także fotografie przedstawiające pomieszczenia wewnątrz, zdjęcia przedstawiające klatkę schodową oraz ukazującą cały budynek z zewnątrz.

 


 

kredytWięcej informacji:

 • KLM Centrum Doradztwa – firma oferująca kredyty i pożyczki pod zastaw nieruchomości
 • Unidom Nieruchomości – przedsiębiorstwo z Katowic zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami
 • Bankier.pl – Polski portal finansowy

 


 

domZarządzanie nieruchomościami obowiązywać może zarówno osoby prywatne, rolników, jak i przedsiębiorstwa. W związku z brakiem konieczności weryfikacji sytuacji finansowej, pożyczka pod zastaw nieruchomości staje się jednym z najatrakcyjniejszych rozwiązań pożyczkowych dostępnych na rynku. Gwarancją bezpieczeństwa pożyczki udzielanej pod zastaw jest współpraca ze sprawdzonymi inwestorami udzielającymi wsparcia finansowego.

Ten post ma 5 komentarzy

 1. Zenek

  Zastawianie mieszkania jest moim zdaniem głupotą..

 2. Olka

  Zastawić dom? No niby jest to rozwiązanie, ale czy jest ono dobre?

 3. Aśka

  Pod hipotekę i tak często i tak dom zastawiasz.

 4. Maciej

  Nasze życie jest oparte na pożyczkach i na wiecznych długach.

 5. Wera

  „Życie na kredycie”

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.