Wybór prezentu dla małego dziecka jest nie lada wyzwaniem. Zabawka, którą sprawi się dziecku powinna coś wnosić do jego rozwoju intelektualnego oraz mentalnego.

Zabawki fisher price jako edukacyjny prezent dla dziecka

Zabawki dla dzieciBardzo dobrym pomysłem na prezent są zabawki fisher price. Zabawki tej firmy pełnią funkcję przede wszystkim edukacyjną. Zabawki fisher price są:

  • trwałe,
  • funkcjonalne,
  • ekologiczne
  • bezpieczne

Bawiąc się tymi zabawkami dziecko ma pełną emocji zabawę oraz frajdę. Zabawki te przyczyniają się rozwoju logicznego myślenia, kreatywności oraz wyobraźni. Wiele z zabawek tej firmy pomaga dzieciom w zrozumieniu abstrakcyjnych pojęć. Zaletą tych zabawek jest przede wszystkim rozwój zręczności oraz zdolności manualnych dziecka. Zabawki stymulują wiele zmysłów dziecka, poprawiają jego spostrzegawczość. Zabawki tej firmy są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Każdy model ma zaznaczany wiek dziecka, dla którego jest ona odpowiednia.

Czy zabawki fisher prace posiadają jakieś wady?

Zabawka dla dzieciOczywiście, że takie zabawki, jak każde inne posiadają swoje wady. Pierwszą z nich na pewno jest cena. Dużą część jej płaci się tylko za logo. Również czytając na forach można znaleźć wiele opinii, że takie zabawki bardzo szybko po prostu nudzą się dziecku, ponieważ jak często można wykonywać te same czynności. Inna sprawą jest waga wielu zabawek, lub ich nieporęczność. Niektóre z zabawek są za bardzo przekombinowane, czyli zawierają za dużo guziczków oraz światełek. Problemem zabawek interaktywnych jest również problem z ich czyszczeniem. Zabawki plastikowe można wytrzeć, ale co z pluszowymi zabawkami, w których znajduje się elektryczny mechanizm? Wtedy już pojawia się problem. Dlatego podczas wyboru zabawek należy kierować się rozsądkiem.

Dla większych dzieci dobrym prezentem jest drony lub quadrocopter

Dron z kamerąDla starszych dzieci, bardziej już dla młodzieży dobrym prezentem są wszystkie nowinki technologiczne. Jedną z takich nowinek są na pewno drony. Drony są to pojazdy latające zdalnie sterowane z ziemi. Drony bardzo dobrze zastąpiły zdalnie sterowane szybowce lub inne latające pojazdy. Oprócz wykorzystywania takiego prezentu jako zdalnie sterowany pojazd, można również robić nim zdjęcia oraz kręcić filmy z lotu ptaka. Dron z wbudowaną kamerą czyli quadrocopter, jest bardzo dobrym pomysłem na prezent, nie tylko dla miłośników fotografii, czy kręcenia filmów. Quadrocopter jest dronem z czterema śmigłami, który ma wbudowaną kamerę. Obsługiwać tą kamerę można przy pomocy kontrolera, który bardzo często ma wbudowany ekran, który umożliwia na bieżąco oglądanie tego co rejestruje kamera. Niektóre drony z kamera mają wbudowany czujnik, który umożliwia poruszanie się pojazdu, za drugim czujnikiem, który ma przy sobie osoba przemieszczająca się. Taki rodzaj drona jest bardzo dobrym pomysłem na prezent dla osoby uprawiającej sporty, szczególnie te ekstremalne. Zamiast quadrocoptera można sprawić zwykły dron, do które doczepić można kamerę. W tym przypadku należy dobrać odpowiedni model, tak, aby był w stanie udźwignąć ciężar doczepianej kamerki sportowej. Dla niektórych modeli dronów tak zwanych UAV. Taki dron steruje się przy pomocy komputera. Z góry można zaplanować jego trasę przelotu. Pierwsze z dronów, czyli te które były wykorzystywane przez wojsko, właśnie w taki sposób były sterowane. Na razie Polskie prawo nie ogranicza prawie w ogóle użytkowników tych zabawek. Jedynie podczas użytkowania należy mieć pojazd w zasięgu wzroku, oraz nie używać go w pobliżu lotnisk.


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:

  • Gadzetomania.pl – blog poświęcony nowym technologiom i gadżetom elektronicznym
  • Flytoy.pl – internetowy sklep z dronami i quadrocopterami
  • Babyland-sklep.pl – sklep internetowy z szerokim asortymentem zabawek fisher price

Podsumowanie

Pomysłów na prezent dla dziecka jest mnóstwo. Prezent zależy przede wszystkim od wieku dziecka oraz jego płci. Wybierając prezent dla starszego dziecka należy kierować się również jego upodobaniami.