Projektowanie małych wnętrz w stylu warszawskim

Czy znacie polskie przysłowie mówiące: oszczędny dwa razy traci? Jestem przykładem na to, że takie stare powiedzenia często się sprawdzają. A mowa tutaj o urządzaniu mieszkania. Niedawno przeprowadziłam się do Warszawy. Moja mała kawalerka to cztery gołe ściany i łazienka. 

Czy warto inwestować w projekt wnętrza?

warszawskie projektowanie wnętrzZatem uznałam, że sama świetnie poradzę sobie z urządzeniem tego niewielkiego wnętrza. Miałam przecież pełne pole manewru. Mogłam zrobić wszystko co chciałam. Nie pomyślałam o tym, aby stworzyć projekt mojego wnętrza. Uznałam to za zbędny wydatek. W końcu nie jestem, aż takim bezguściem, żebym nie potrafiła sama wybrać kilku mebli. Nic bardziej mylnego. Zakupione przeze mnie pod wpływem chwili meble salonowe i kuchenne okazały się klapą. Sofa była stanowczo za duża do tak małego wnętrza. Za to mebli kuchennych było stanowczo za mało. Nie miałam gdzie schować szklanek i talerzy. Przez ogromną sofę, nie byłam już w stanie zmieścić nigdzie chociażby małego stołu przy, którym mogłabym zjeść obiad. Całe moje mieszkanie było niefunkcjonalne i z perspektywy czasu uważam, że było również brzydkie. Dlaczego oszczędny dwa razy traci? Właśnie dlatego, że gdybym od początku zwróciła uwagę na warszawskie projektowanie wnętrz, nie musiałabym po raz drugi wydawać pieniędzy na nowe meble i farby do ścian. Nie mówiąc już o czasie jaki straciłam na ponowne urządzanie całego mieszkania praktycznie od zera. Dopiero architekt pomógł mi ustalić jak powinnam zagospodarować swoją niewielką przestrzeń.

Dzięki jego pomocy nagle okazało się, że w kawalerce zmieściła się kanapa i stół, meble kuchenne i nawet cztery krzesła. Moje mieszkanie dzięki kolorom bieli i szarości wydaje się o wiele przestronniejsze. Wszystko jest na swoim miejscu i wygląda pięknie.