W dzisiejszych czasach spawanie stanowi jedną z czynności, która jest nieodłącznym elementem wielu zakładów produkcyjnych, prosperujących na rynku. Ze względu na to, że tworzenie coraz to większych oraz silniejszych budowli czy konstrukcji byłoby niemożliwe bez wykorzystanie spawania, to w tym tekście chciałbym zając się właśnie tym tematem. Chodzi tutaj dokładnie o spawanie tytanu metodą TIG. Postaram się przedstawić w jaki sposób proces ten powinien przebiegać.

Jak spawać tytan?

spawanie tytanu metodą TIGW zależności od tego jaką pracę mamy wykonać jak i jak ciężki będzie to element do wykonania, to podczas spawania zdecydowanie musimy pomyśleć o wielu czynnikach, które będą miały wpływ na końcową jakość spawu. Ze względu na kształt jak i rozmiary wyrobów spawanych można zdecydowanie zaznaczyć, że spawanie tytanu przebiegać może przy wykorzystaniu 3 rodzajów osłon gazowych. Spawanie tytanu metodą TIG jest to czynność, która wymaga odpowiedniego przygotowania, gdyż to warunkuję poprawnie wykonane zadanie. Jeśli chodzi o osłony to zdecydowanie można wyróżnić osłonę strumieniem gazu, który ciągle owiewa strefę złączy, można wykorzystać maszynę w postaci komory, która miejscowo osłania część wyrobu, oraz można wykorzystać komorę spawania, które otacza spaw atmosferą gazu obojętnego. Wszystkie te metody mają wpływ na końcowy efekt spawu. Jeśli spaw jest błyszczący oraz srebrny tzn. że wykonaliśmy nasze zadanie poprawnie. W każdym innym przypadku np. jeśli spaw jest niebieski bądź szary, to zdecydowanie możemy stwierdzić, że coś poszło nie tak. Ze względu na to, że wykorzystanie gazu obojętnego ma ogromny wpływ na wykonanie spawu, to zdecydowanie należy zaznaczyć, że jest to nieodłączny element spawaniu tytanu.

Spawanie tytanu jest to praca, która uwzględnia wiele elementów, które maja wpływ na końcowy efekt. Jeśli chodzi o spawanie tytanu, to zdecydowanie należy zaznaczyć, że jest to praca, do której niezbędne jest odpowiednie przygotowanie oraz zadbanie o szczegóły takie jak zadbanie o odpowiednie chłodzenie.