Przechowywanie plików w różnych formatach

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na przechowywanie różnych plików w pamięci zewnętrznej. Doskonałym sposobem na zapisywanie różnych plików poza komputerem jest wykorzystanie pendrive’a. Pamięć USB była popularna już kilka lat temu.

Pamięć USB o różnej pojemności

pendrive 16gb usb 2.0Wtedy jednak pojemność takich urządzeń była znacznie mniejsza. Na początku kupowało się pendrive’y, które potrafiły przechowywać 2GB danych, 4GB czy 8GB. Ich ceny jak na ówczesne czasy były dość wysokie. Teraz tego typu pendrive można kupić już za kilka, kilkanaście złotych. Jednak zmieniło się też zapotrzebowanie. Ludzie mają dostęp do coraz większej ilości sprzętu. Wykonują praktycznie codziennie zdjęcia, pobierają filmy, muzykę, książki. To wszystko trzeba gdzieś zapisywać. Jeśli ktoś przez cały czas zapisuje pliki na dysku HDD komputera, to musi liczyć się z tym, że z biegiem czasu wydajność tego komputera znacznie spadnie. Z pewnością pendrive 16gb usb 2.0 spełni oczekiwania niejednego klienta. Taka pojemność sprawia, że spokojnie można przechowywać w niej zdjęcia, muzykę i wiele innych formatów plików. Niezbędne dane za pomocą pendrive’a mogą też być przenoszone na inne urządzenia. Pendrive pozwala na szybkie przeniesienie pliku z jednego komputera na drugi komputer. Nie trzeba wysyłać plików pocztą, co jak wiadomo, zajmuje trochę czasu (zwłaszcza jeśli pliki są duże). Większość skrzynek mailowych ma też ograniczenia co do wielkości przesyłanych plików. Dlatego tym bardziej warto zastanowić się nad zakupem pendrive’a.

Taka pamięć USB wcale nie jest droga. Za sprzęt o tej pojemności trzeba zapłacić ok. 25 zł. Dobrze jest zamawiać tego typu przedmioty w sklepach internetowych, gdzie zawsze można liczyć na znalezienie jakichś ciekawych promocji. Współcześnie warto mieć przynajmniej jednego pendrive’a.