Przestronny ogród zimowy

Właściciele domów jednorodzinnych mogą mieć dwa rodzaje ogrodów. Jeden standardowy, a drugi zimowy, który stanowi dodatkową przestrzeń mieszkalną. Nie jest to nowe rozwiązanie, ale za to bardzo funkcjonalne i może służyć przez cały rok.

Jak zagospodarować ogród zimowy?

duże mieszkalne ogrody zimoweWłaściciele domów jednorodzinnych coraz częściej się przekonują do zalet jakie niesie ze sobą posiadanie ogrodu zimowego. Nie chodzi tylko o względy estetyczne, bo niewątpliwie ogród stanowi wartość dodaną do każdego budynku, ale głównie o znacznie ekonomiczne, gdyż może on obniżać bilans energetyczny budynku. Duże mieszkalne ogrody zimowe stanowią swoistego rodzaju przeszklone pawilony, które nagrzewają się od słońca, tworząc termiczny bufor, chroniący zimą przed niskimi temperaturami. Taka konstrukcja może być ocieplona, dzięki czemu będzie można z niej korzystać przez cały rok albo mieć jedynie zastosowane specjalne materiały izolujące. Dla jednych, ogród zimowy stanowi aspekt wizualny, powiększa przestrzeń mieszkalną lub doświetla wnętrza, z którymi jest połączony albo stanowi punkt widokowy. Bez względu z jakiego powodu decydujemy się go wybudować, to zawsze pozytywnie wpłynie na wartość nieruchomości, gdyż ją znacząco podniesie. Wykonanie takiego ogrodu przeważnie zajmuje około kilku dni, w zależności od modeli i metrażu i może kosztować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednakże jest to opłacalna inwestycja, która z pewnością sprawi, że wszyscy domownicy chętniej będą spędzać czas w domu, w ogrodzie.

Ogrody zimowe mogą mieć niemalże dowolną wielkości i również można je wykonać jako obiekt stykający się z elewacją budynku lub jako samodzielny obiekt. Jeżeli nie mamy parteru równego z poziomem ziemi, to można go zrobić na tarasie czy balkonie.