Jak przewieźć za granicę grzejniki?

Grzejnik jest produktem, który nie należy do najlżejszych. Więc gdy trzeba go przetransportować to rodzi się problem, szczególnie jeśli taki transport ma się odbyć za granicę. Oprócz doborze odpowiedniego pojazdu, ważne jest także odpowiednie go zabezpieczenie.

Rodzaje grzejników na rynku

grzejniki kanałoweObecnie na rynku można znaleźć wiele rodzajów grzejników. Wśród nich można wyróżnić:

  • grzejniki płytowe
  • grzejniki aluminiowe
  • grzejniki elektryczne
  • grzejniki kamienne
  • grzejniki żeliwne
  • grzejniki kanałowe

W Warszawie grzejniki płytowe są bardzo popularne. Obecnie można je znaleźć w różnych wymiarach, jak i kolorach, poza tym różnią się także strukturą. Grzejniki aluminiowe są zbudowane z żeberek, a ich system działania jest podobny, jak w przypadku grzejników płytowych. Sklep hydrauliczny z Warszawy również oferuje grzejniki dekoracyjne, które mogą mieć różne kształty i nie przypominają niczym tradycyjnych grzejników. Grzejniki elektryczne, jak sama nazwa wskazuje korzystają z energii elektrycznej. Zaletą tego typu grzejników jest fakt, że można je umieścić w dowolnej części domu i nie trzeba doi nich podłączyć żadnej innej instalacji. Jednym z rodzajów grzejników elektrycznych, są grzejniki kamienne, które są wykonane z naturalnego kamienia i korzystają z naturalnych ich właściwości. Grzejniki żeliwne, należą do bardzo dekoracyjnych, ale także ciężkich produktów. Jeśli chodzi o grzejniki kanałowe, to montuj się je w podłodze, często przy dużych oszkleniach i wyjściach na taras. W tym systemie ogrzewania, nie widać grzejników, jedynie kratki, które znajdują się w podłodze.

Przesyłki paletowe – co warto wiedzieć?

przesyłki paletoweCzasem tak się może zdarzyć, że grzejnik trzeba będzie przetransportować za granice. Jak wtedy sobie z tym poradzić. Najlepszym rozwiązaniem będą przesyłki paletowe. W tym przypadku przede wszystkim powinniśmy się upewnić, jaki rodzaj palety transportuje przewoźnik, którego wybraliśmy. Standardowa paleta, tak zwana euro ma wymiary sto dwadzieścia na osiemdziesiąt centymetry. W przypadku, gdy poza paletę będzie wystawał jakiś element, to taką przesyłkę można zaliczyć do palet niestandardowych. Przesyłki międzynarodowe paletowe najczęściej są wykonywane samochodami ciężarowymi, na których przyszczypnie mieści się większa ilość palet przeznaczonych do transportu. Dlatego niektórzy przewoźnicy nie tolerują, by jakiś element wystawał poza obrys palet. Jednak wymiary grzejników pozwalają an to, aby zmieściły się one na standardowej palecie euro.

Pasy transportowe do zabezpieczania ładunku

pasy transportowePodczas transportowania grzejników nie można zapominać o ich odpowiednim zabezpieczeniu Jeśli grzejniki transportuje się luzem, to bardzo pomoce będą pasy transportowe, które pozwala unieruchomić grzejnik, aby podczas podróży po prostu się nie przemieszczał. Także dobrym pomysłem będzie mata antypoślizgowa, która zapobiegnie samoistnego przesuwaniu się grzejnika po gładkiej powierzchni. Gdy transport grzejnika odbywa się na palecie, to można wykorzystać do zabezpieczenia ładunku folię stretch. Folia ta występuje w kolorze przezroczystym, jak i ciemnym (np. czarnym). Ciemne pozwalają na zamaskowanie transportowanego produktu, jednak w przypadku grzejników, nie potrzeba maskowania, dlatego przezroczysta folia stretch jak najbardziej zda zadanie. Paletę wraz z ładunkiem można owijać folią ręcznie, lub korzystać ze specjalnych maszyn, które to zrobią perfekcyjnie. Poza tym ładunek paletowy an samochodzie, także warto zabezpieczyć przed przemieszczeniem się, dlatego także w tym przypadku pasy transportowe zdadzą zadanie.


Więcej na ten temat na:

  • Instalpiast.pl – strona internetowa hurtowni hydraulicznej z Warszawy
  • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu
  • Master-tir.pl – witryna internetowa firmy sprzedającej papier do tachografu
  • Pack4you.pl – strona internetowa firmy oferującej przesyłki kurierskie na trasie Polska Anglia

Podsumowanie

Transport grzejników nie należy do najłatwiejszych, przede wszystkim ze względu na gabaryty produktu, jak i jego ciężar. Jednak profesjonalne firmy transportowe poradzą sobie bez problemu, nawet z takim kłopotliwym produktem, jakim jest grzejnik.