Targi mieszkaniowe to nie tylko rodzaj akcji, która ma na celu sprzedanie mieszkań. Można raczej powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju impreza skierowana do bardzo szerokiego grona. Skoro zatem sama sprzedaż mieszkań nie jest jedynym celem takich targów, to co jeszcze im towarzyszy i czemu one tak naprawdę służą?

Cześć wystawiennicza i nie tylko – makiety architektoniczne

Makieta architektonicznaOczywiście, jeśli chodzi o targi mieszkaniowe to ich najistotniejszą częścią jest część wystawiennicza, czyli ta na której prezentuje się rzeczone mieszkania na sprzedaż, ale bynajmniej nie można powiedzieć, że jest to część nudna. Nie ogranicza się ona bowiem, jedynie do przedstawienie oferty zawartej w broszurach, ale to przede wszystkim prezentacja nie tyle nawet samych mieszkań, ale całych bloków, a nawet osiedli za pomocą szczegółowo wykonanych makiet. Można powiedzieć, że drobiazgowość z jaką takie przykładowe makiety zostały wykonane podchodzi już nawet pod pewien rodzaj sztuki, a co za tym idzie takie prace ogląda się z przyjemnością. Oczywiście nie chodzi o to by na miniaturowe domki popatrzeć z przyjemnością, ale przede wszystkim o to by potencjalnym klientom pomogły one zwizualizować jak będzie wyglądać ich przyszłe lokum i jego lokalizacja, a co za tym idzie by zachęciły one w ostateczności do kupna. Oczywiście same makiety to nie jedyna atrakcja jaka jest na takich targach. Część wystawiennicza uzupełniona jest zwykle o tak zwaną cześć merytoryczną, która zawiera takie elementy jak:

  • wykłady
  • porady
  • raportami na temat rynku mieszkaniowego
  • informacje o dostępnych kredytach na mieszkania

Wszystko to sprawia, że targi mieszkaniowe nie tylko pozwalają się bliżej zapoznać z ofertą różnych wystawców, ale także ma całkiem wysoki walor edukacyjny, co jest ich niewątpliwą zaletą.

 

Upominki dla odwiedzających – krówki z logo firmy

KrówkaNie od dziś wiadomo, że jeśli chodzi o marketingowe działania to bardzo dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju upominki. Nie inaczej jest w przypadku targów mieszkaniowych, jakby nie patrzeć to przecież znajdujący się tam wystawcy mają jeden główny cel, pozyskać klientów i sprzedać mieszkania lub chociaż zainteresować potencjalnych nabywców swoją ofertą. Jakie metody w tym celu wybierają? Otóż prostsze niż nam się by mogło wydawać. Jak lepiej zwabić kogoś do siebie niż oferując mu słodkości? Jakże proste i skuteczne nieprawdaż? Stąd właśnie się biorą na takich targach rozstawione na stanowiskach słoiczki czy też naczynia z rożnego rodzaju słodyczami, czy to cukierkami takimi jak krówki czy też z jakimiś ciasteczkami. Zabieg ten jest o tyle skuteczny, że nawet po zjedzenie takiego wabika o danym wystawcy nadal pamiętamy, bo tego rodzaju artykuły podarunkowe zwykle zapakowane są w opakowania firmowe, czyli takie które zawierają w sobie czy to nazwę firmy czy też jej logo, dzięki czemu są niezwykle subtelnymi ale i skutecznymi nośnikami reklamy.

 

Sposób na niezdecydowanych – wizytówki

WizytówkaNajwiększą zaletą targów mieszkaniowych jest zwykle to, że wystawcy prezentujący swoja ofertę na targach, dają swoim klientom możliwość nabycia mieszkań po atrakcyjnych cenach. nie oznacza to jednak, że osób, które uda się nakłonić na taka inwestycje będzie dużo. Pomimo atrakcyjnych cen mieszkań oferowanych na targach po ich zakończeniu będzie nadal wiele niezdecydowanych osób, które będą rozważać zakup takiego czy innego mieszkania. Jak do nich dotrzeć? Najprostsze sposoby są zwykle najlepsze. Jeśli potencjalny klient rozważa kupno danego mieszkania to pamięta on co ono oferowało, więc nie ma sensu zasypywać go toną broszur, która może raczej odstraszyć niż zachęcić, dlatego w tym wypadku najlepszy, rozwiązaniem są wizytówki. Taka dyskretna forma, która ułatwi kontakt ze sprzedawcą w zupełności wystarczy.


 

Źródła:


 

Słowem podsumowania:

Targi mieszkaniowe to zarówno dobra okazja dla sprzedających jak i kupujących mieszkania. Taka akcja pozwala w sposób ciekawy i kompleksowy przedstawić i zarazem osobom zainteresowanym zapoznać się z ofertą sprzedawców mieszkań, dzięki czemu wybór odpowiedniego mieszkania, jak i znalezienie go może być zdecydowanie łatwiejsze. Dodatkowo informacje jakie można uzyskać na taki targach odnośnie rynku mieszkaniowego też bardzo często okazują się nieocenione.