Weselne zdjęcia to jedna z najcenniejszych pamiątek dla młodej pary, bo to właśnie na tych fotografiach uwiecznione są chwile ich największego szczęścia ich wzruszenie i emocje, czyli wszystko to co przeżywali w tamtym dniu. Ale mogą one być nie tylko pamiątką dla samych małżonków, ale także doskonałym, upominkiem dla gościu weselnych, trzeba tylko nieco zmienić ich formę i zadbać o to jak będą się one prezentować.

Fotografia ślubna – o czym pamiętać

Fotografia ślubnaJeżeli nosimy się z zamiarem wykorzystania zdjęć w formie pamiątek, które podarujemy gościom w formie upominku po weselu, co zresztą jest dość oczywiste, wówczas trzeba nie co zmienić schemat zdjęć. Nie rezygnuje jednak w tym wypadku z naturalnych zdjęć wykonywanych przez fotografa w trakcie uroczystości i zabawy. Zadbajmy jednak o to by każdy z naszych gości na zdjęciu się znalazł, w tym celu można zorganizować specjalne miejsce w którym każdej wchodzącej na sale parze/rodzinie fotograf będzie robił fotografie. Takie zdjęcia będą nie tylko ciekawą pamiątką dla gości, ale także i dla samych małżonków, którzy dzięki temu będą mieli uwiecznione wszystkie osoby, które przybyły świętować z nimi ten jakże ważny dzień.

Zdjęcia ślubne – jak przygotować i wybrać

Para młodaZamawiając zdjęcia ślubne u fotografa umawiamy się na konkretną ich ilość, od której uzależniona jest sama cena usługi, jednak nie martwmy się tym, bo poza zdjęciami w wersji papierowej otrzymujemy także te w wersji cyfrowej, zamieszczone zwykle na płycie i to właśnie je można wykorzystać jako upominek dla gości. Jako, że druk zdjęć mógłby okazać się dość kosztowny, to zamiast tego, można wszystkim gościom dać zdjęcia właśnie na płytach. Kiedyś może było by to dość dziwnie postrzegane, dziś jednak nikt nie powinien mieć obiekcji co do takiego rozwiązani. Zanim jednak będziemy mogli wypalić płyty-upominki musimy dokonać selekcji zdjęć. Wybierajmy te zabawne, na których widać rożnych gości, ale nie te które mogły by kogoś zawstydzić lub postawić go w złym świetle. Kiedy dokonamy już wybory warto zamiast dać luźny plik zdjęć, przygotować z niego jakąś prezentacje, pokaz slajdów. Przygotowując zdjęcia nie zapomnijmy o pierwszej o ostatniej stronie, na której powinny się znaleźć jakieś podziękowania. Tak przygotowana prezentacje można wypalić na płycie w odpowiedniej liczbie egzemplarzy.

Płyta i opakowanie – jak poprawić ich wygląd? – Nadruk na CD, czyli nadruki na płytach jako forma zdobienia

Nadruk na płycieKiedy będziemy mieli gotowe już płyty warto zadbać o ich wygląd, bo jakby nie było maja one być przecież prezentem, więc to jak wyglądają ma znaczenie. By się ciekawie prezentowały warto w tym celu ozdobić je poprzez naniesienie na nie nadruku. Może to na przykład być jedno ze zdjęć weselnych młodej pary, czy też na przykład jakieś artystyczne zdjęcie kieliszków czy dekoracji stołu. To na jaką grafikę się zdecydujemy zależy już tak naprawdę od indywidualnych potrzeb i gustów. Jeśli chodzi o wykonanie tego rodzaju dekoracji, to w tym wypadku najlepiej poszukać jakiejś drukarni oferującej druk cyfrowy właśnie na nośnikach optycznych. Cześć z nich świadczy usługi dla osób prywatnych, a dopuszczalny do realizacji nakład to nawet jedna sztuka, więc z realizacją takiego projektu nie powinno być żadnego problemu. Jeśli mowa już o zdobieniu płyt, to należało by także zadbać o opakowanie takiej płyt. Może być ono być:

  • kartonowe
  • papierowe
  • plastikowe

Rodzaj samego opakowania nie jest ważny, warto jednak zadbać o to by znajdowała się na nim odpowiednia grafika, może być ona na przykład taka sama jak ta która została naniesiona na płytę.


 

Informacje zostały zaczerpnięte z następujących witryn:


 

Słowem podsumowania:

Zdjęcia z wesela to idealna pamiątką zarówno dla młodej pary jak i dla gości, jednak by się one naprawdę ciekawie prezentowały to postarajmy się o to by nudną, zwykłą płytę nieco zmienić i nadać jej niepowtarzalny wygląd, tak by tylko jak się na nią spojrzy zaraz przypominało się nam wesele. W tym celu wcale nie musimy wydawać wiele pieniędzy, bo w gruncie rzeczy zlecenie takiego nadruku na płycie nie jest szczególnie kosztowne, a efekty są zdecydowanie tego warto. Dzięki temu nasze zdjęcie będą wyglądały jak profesjonalnie wykonana u fotografa płyta.