Róbmy odbitkę zdjęć, aby nie utracić ich na zawsze!

Każdy informatyk do którego zanosimy swój zepsuty sprzęt zawsze radzi nam, abyśmy tworzyli kopie zapasowe ważnych dla nas folderów i plików. Niestety większość z nas bagatelizuje tę sprawę, a kiedy sprzęt rzeczywiście ulegnie awarii, możemy utracić… wiele ważnych wspomnień.

Dlaczego warto robić odbitki fotograficzne?

odbitka fotograficzna onlineTak było między innymi właśnie w moim przypadku. Kiedy mój laptop po raz pierwszy odmówił całkowitego posłuszeństwa i zaniosłam go do naprawy, przy odbiorze naprawionego sprzętu polecono mi, abym na przyszłość robiła kopie zapasowe, które w razie awarii komputera nie ulegną uszkodzeniu. Jednak ja sądziłam, że skoro mój komputer naprawili profesjonaliści to z pewnością nic mu się więcej nie stanie. Niestety, jakiś czas później mój laptop zainfekował wirus i trzeba było wyczyścić pamięć dysku. Nie zabolało mnie wykasowanie gier, ponieważ te zawsze mogłam ponownie zainstalować. Gorzej, że zniknęły wszystkie moje pamiątkowe zdjęcia z chłopakiem. Z racji tego, że pracuje on na zagranicą i rzadko się widujemy, te zdjęcia były dla mnie naprawdę bardzo ważne. Od tamtej pory wszystkie fotki zawsze dodatkowo zapisywałam na płycie, lecz aby je odtworzyć, należało włożyć płytę do komputera z którym nie zawsze mamy styczność, dlatego wpadłam na pomysł, że zacznę wywoływać nasze zdjęcia. Odbitka fotograficzna online jest usługą bardzo łatwo dostępną, a wyrobienie takich odbitek kosztuje dosłownie gorsze. Fakt, na zdjęcia musimy poczekać kilka dni, ale w końcu dostaniemy je na papierze zyskując pewność, że tym razem nie utracimy już ważnych chwil w naszym życiu oraz, że pozostaną z nami na zawsze. Warto wyrabiać odbitki, bowiem sprzęt cyfrowy to tylko sprzęt, a te lubią nas czasami zawodzić.

Ile starych zdjęć naszych dziadków, czy nawet pradziadków przetrwało do dziś? A ile zdjęć przetrwało niewywołanych w formie cyfrowej? No właśnie. To mówi samo za siebie. Taka usługa jest naprawdę bardzo tania, a zyskujemy bardzo wiele.Takie wywołane zdjęcia możemy umieścić w albumie, czy oprawić w ramkę, aby mieć do nich dostęp zawsze i wszędzie, a dodatkowo w łatwy i uporządkowany sposób. Takie odbitki możemy wykonać nie tylko w sieci, ale również u każdego fotografa.