Rodzaje izolacji budynków

 

Dobrze odizolowany budynek od warunków atmosferycznych to przede wszystkim komfort użytkowania, a po drugie duże oszczędności. Dobra izolacja sprawia, że dom działa jak swego rodzaju termos. Nie wpuszcza zimnego powietrza do środka oraz nie wypuszcza ogrzanego na zewnątrz. Cyrkulacja powietrza odbywa się specjalnie do tego stworzonymi kanałami wentylacyjnymi.

Gorzowska izolacja budynków

hydroizolacja w gorzowieWyróżniamy dwa typy izolacji. Pierwszym z nich jest izolacja przy pomocy stałych środków izolacyjnych. Mam tu na myśli wszelkiego rodzaju styropiany i folie. Jest to rodzaj izolacji stosowany od wielu lat, który ciągle się sprawdza w swojej roli. Drugim rodzajem izolacji jest izolacja przy pomocy środków izolacyjnych w postaci płynnej. Hydroizolacja w Gorzowie jest bardzo popularna. Wystarczy przejść się na jakąkolwiek budowę, by to zaobserwować. Już teraz mogę wysnuć dwa scenariusze. Pierwszym z nich jest to, że zobaczymy izolację tylko i wyłącznie w postaci płynnej, a drugi scenariusz jest taki, że zobaczymy izolację płynną w połączeniu ze stałą. Bardzo mało prawdopodobne jest to, że ktoś w tych czasach będzie polegać tylko i wyłącznie na izolacji z użyciem środków stałych. Hydroizolacja ma dużą przewagę. Weźmy za przykład folię tradycyjną i folię w płynie. Jedno i drugie to ta sama folia, z tym że folia w płynie będzie dużo lepiej przylegać, przy czym izolacja będzie szczelniejsza. Im szczelniejsza izolacja, tym lepsza.

Izolacja w postaci płynnej jest łatwiejsza w wykonaniu i nie jest tak czasochłonna. Ciężko jest powiedzieć, który z rodzajów izolacji jest definitywnie lepszy. Ja bym się skierował w stronę izolacji płynnej, z jednego prostego powodu, a mianowicie jest to technologia ciągle się rozwijająca. Z roku na rok płynne środki izolacyjne są poprawiane i ulepszane.