Rodzaje modeli Roco

Wiele osób posiada z dzieciństwa swoją kolejkę, którą się bawili razem z tatą. Kiedyś były to dla nas zabawki, a teraz są obiektem kolekcjonerskim wartym sporo pieniędzy. Kolejka elektryczna, to najpopularniejsza zabawka zaraz po samochodzikach. 

W zakup, których modeli warto się zaopatrzyć?

modele rocoJeżeli jesteśmy fanem kolejki napędzanej energią elektryczną, to z pewnością znamy firmę Roco. Od wielu lat nieprzerwanie produkują najwyższej jakości pociągi, wagony, tory i wszelkiego rodzaju akcesoria do taboru kolejowego. Modele Roco charakteryzują się dbałością o każdy szczegół i precyzyjnym wykonaniem. W sklepach możemy dostać komplet torów prostych, rozjazdów krzyżowych, czy skrzyżowań, które umożliwią nam ułożenie trasy dla pociągów. Możemy też skorzystać z gotowych rozwiązań firmy Roco, w których są skompletowane tory w ściśle określonym kształcie i zawierają wszystkie niezbędne obrotnice i części łączące tory. Poza kolejkami, będą nam potrzebne wagony towarowe, pocztowe, sypialniane, gondolowe czy klasyczne pasażerskie. Aby makieta kolejowa była realistyczna, przydadzą się nam semafory świetlne, mosty, tunele i specjalna trawa, którą kładzie się pod tory kolejowe. Tak skonstruowaną makietą, z pewnością każdy by się chciała pobawić choć przez chwilę. Modele lokomotyw i wagonów, wiernie odzwierciedlają oryginały, dlatego robią takie wrażenie nawet na laikach w tym temacie. Firma Roco ma wręcz nieograniczoną ilość przeróżnych modeli i części, które pomogą nam stworzyć wspaniałą makietę.

Modele kolejowe kupimy w każdym sklepie modelarskim, gdzie są one dostępne w całości, albo do samodzielnego składania. Nie jest to tanie hobby, gdyż zwykła lokomotywa może kosztować kilkaset złotych, a żeby mogła jeździć, trzeba dokupić przynajmniej parę metrów torów.