Rozwój rynku opasek sportowych

 

W dzisiejszych czasach tempo zmian na rynku nowych technologii jest tak duże, że wielu z nas nie jest w stanie za nim nadążyć. Na początku lat dziewięćdziesiątych na rynku było kilka modeli telefonów komórkowych i były one proste do rozróżnienia. Teraz nowe modele wypuszczane są co kilka miesięcy i nie ogranicza się to tylko do producentów telefonów komórkowych.

Nowe modele smartwatchów

xiaomi smartwatch mi band 3Dynamiczne zmiany można zaobserwować praktycznie w każdej branży drobnych sprzętów elektronicznych. Najlepszym przykładem zmian jest bardzo popularny na polskim rynku smartwatch xiaomi , który jest naturalnym następcą poprzedniej odsłony tej opaski sportowej. Nowy produkt został wprowadzony do sklepów, kiedy poprzednia wersja ciągle utrzymywała się bardzo wysoko w rankingach sprzedaży opasek sportowych, jednak chęć pozostania liderem rynku zmusza producentów do coraz częstszych ulepszeń swoich produktów. w mi band 3 zastosowano przede wszystkim nowszej generacji wyświetlacz dotykowy, dodatkowe funkcje powiadomień o oddaleniu się od telefonu, czy nadchodzących połączeniach, a także o dodatkowe funkcje sportowe, dzięki którym uzyskanie podstawowych informacji o prowadzonym właśnie treningu są jeszcze prostsze do uzyskania. Wprowadzone zmiany zostały w pewien sposób wymuszone przez konkurencję, które też stale rozwija swoje produkty chcąc odebrać liderowi jego pozycję na rynku.

Konieczność wprowadzania udoskonaleń produktów i coraz nowszych modeli jest podyktowana konkurencją, która z kolei przyzwyczaiła do ciągłych nowinek klientów. W efekcie żeby sprostać ich wymaganiom producenci muszą coraz częściej odświeżać swoje produkty, na czym korzystają oczywiście klienci, ale też same firmy wprowadzające sprzęt na rynek, ponieważ nowy model, to nowy zysk dla spółki.