Silniki Diesla w agregatach prądotwórczych jednofazowych

 

Agregat prądotwórczy to bardzo pożyteczne urządzenie. Pozwala prowadzić prace w terenie tam, gdzie prąd nie dociera. Wiele służb ratunkowych oraz firm realizujących zlecenia z dala od przyłączy energetycznych posługuje się tym właśnie narzędziem.

Zastosowanie silników Diesel w agregatach prądotwórczych

jednofazowe agregaty prądotwórcze z silnikiem DieslaJest ono nieodzowne w trudnym terenie, w warunkach niedoboru mediów lub jako urządzenie rezerwowe w chwilach braku zasilania z sieci. Agregaty prądotwórcze są nieocenione dla wszystkich branż. Spotyka się te urządzenia w budownictwie, w ratownictwie drogowym, w służbach przeciwpożarowych i w wielu innych dziedzinach życia. Zakres zastosowania agregatów jest w zasadzie nieograniczony. Można je znaleźć w trakcie realizacji koncertów plenerowych, realizacji filmowych i telewizyjnych w terenie. Można je spotkać w trakcie klęsk żywiołowych i realizacji robót w terenie pozbawionym dostępu do sieci energetycznych. Zaletą tego typu agregatów jest ich uniwersalność zastosowania. Jednofazowe agregaty prądotwórcze z silnikiem Diesla znajdują zastosowanie prawie we wszystkich dziedzinach życia i stanowią nieocenioną pomoc w realizacji najróżnorodniejszych zadań i zleceń stawianych przed firmami. Pośród oferowanych na rynku agregatów znajdziemy jednostki stacjonarne oraz mobilne, które można zabrać w teren w celu zasilania urządzeń potrzebnych nam do pracy. Dobrze jest zapoznać się ze specyfikacją każdych i wybrać te najbardziej odpowiednie naszym zastosowaniom.

Dużą liczbę kupujących stanowią również osoby prywatne, wyposażające swe domy w dodatkowe, awaryjne źródło zasilania. Szpitale, urzędy, serwerownie, firmy z obszaru IT oraz firmy przemysłowe, które muszą mieć zapewnione bezpieczeństwo zasilania obiektów to docelowa grupa odbiorców tych urządzeń.