Silosy paszowe i inne ważne elementy gospodarstwa

Każde gospodarstwo z całą pewnością funkcjonuje w inny sposób. Jednak w każdym przypadku, aby możliwe było prawidłowe działanie gospodarstwa potrzebne będzie odpowiednie wyposażenie. Dzięki kilku zrobionym inwestycjom będziemy mogli rozszerzać swoją działalność, a gospodarstwo będzie przynosiło co raz to większe zyski. Bez jakich elementów praca gospodarstwa byłaby niemożliwa?

Silosy paszowe i inne przydatne elementy wyposażenia

Silosy paszoweOczywiście nie można zapominać o tym, że większość gospodarstw działa dzięki hodowli zwierząt. Jednak hodowla zwierząt i uprawa roślin jest ze sobą często ściśle powiązana. Mało które gospodarstwo zajmuje się dzisiaj już tylko uprawą. Całkowicie nieopłacalne byłoby prowadzenie chowu zwierząt bez posiadanie ziemi, na której możemy uprawiać zboża. Jeśli mowa o zwierzętach to w grę zazwyczaj wchodzi trzoda chlewna i bydło. Oczywiście każde z tych zwierząt będzie wymagało innego rodzaju pomieszczenia, a na dodatek będą one różniły się również wyposażeniem. Jeśli chodzi o bydło i jego trzymanie w oborze z całą pewnością będzie to o wiele bardziej skomplikowane w przypadku chowu krów mlecznych. Wtedy musimy spełniać ścisłe warunki sanitarne, których niedopilnowanie grozi karą. W kwestii wyposażenie obora dla krów będzie również bardziej wymagająca. Przede wszystkim musimy podzielić ja jakby na trzy strefy. Jednak strefa to pomieszczenie, gdzie krowy przebywają oraz jedzą, druga z kolei to miejsce udojowe, a w trzecim pomieszczeniu mleka przechowywane jest w schładzalnikach. W każdym z tych pomieszczeń musimy dbać o szczególną higienę, zarówno otoczenia jak i krów. Chlewnie są nieco mniej skomplikowane. Tam wystarczy posiadać jedno pomieszczenie. Jednak nie można zapominać o wygrodzeniu kojców dla trzody. Oczywiście zgodnie z przepisami, w jednym kojcu może przebywać jedynie określona liczba świń. Należy pamiętać o tym, że jeśli nasza hodowla zakłada rozpłód, wtedy wymagania są odmienne. Każda z macior musi posiadać swój własny kojec. Jednak w obydwu tych przypadkach ważne jest, aby wyposażyć pomieszczenia tak, aby praca przy zwierzętach nie oznaczała niczego trudnego i pracochłonnego. Co musi znaleźć się w każdej oborze i chlewni?

  • systemy wentylacyjne,
  • systemy pojenia,
  • systemy żywienia.

Jest dzisiaj naprawdę wiele możliwości przede wszystkim powinniśmy wyposażyć gospodarstwo w automaty paszowe. Ułatwią one karmienie zwierząt i dadzą nam większą swobodę. Można również wziąć pod uwagę zainwestowanie w silosy paszowe, w których to będziemy magazynować pasze albo zboża. Będzie to dobra alternatywa dla magazynów w formie budynków.

Szambo ekologiczne potrzebne w każdym gospodarstwie

Zbiornik dwupłaszczowyOprócz zastosowania niezbędnych rozwiązań w budynkach należy zastanowić się dobrze nad tym, co zamontujemy w gospodarstwie. Z całą pewnością powinni być to elementy również wpływające na naszą wygodę, ale również zapewniające nam większe bezpieczeństwo. Jednym z takich rozwiązań będą zainstalowane w gospodarstwach przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zdecydowanie nie jest to wymagane odgórnie, jednak niesie za sobą naprawdę wiele korzyści. Pierwsze co będziemy mogli osiągnąć poprzez jej zamontowanie to przede wszystkim zmniejszona ilość obowiązków. Kiedy posiadamy tradycyjne szambo musimy pamiętać o regularnym wywożeniu nieczystości. W przypadku oczyszczalni jedyne o co będziemy się mogli martwić to do czego wykorzystać wodę. Oczywiście można zainstalować oczyszczalnię w taki sposób, aby woda automatycznie podlewała nasze rośliny. Mowa tutaj o na przykład przydomowym ogródku warzywnym. Wodę tą można również spożytkować do spłukiwania wody w toalecie. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na oczyszczalnię, jak najbardziej możemy wziąć pod uwagę również szambo ekologiczne. Będzie to z całą pewnością lepsze od murowanego rozwiązanie. Będziemy mieć pewność, że jest szczelne i, że nie stwarza zagrożenia dla gleby. Wykonane jest również ze specjalnego tworzywa, co sprawia je jeszcze bardziej przyjaznym dla środowiska.

Zbiorniki adblue w trosce o glebę

Zbiorniki adblueJeśli weźmiemy pod uwagę również inne elementy, dzięki którym zadbamy o stan gleby i środowiska, z całą pewnością należy wspomnieć o tym, jakie możliwości daje płyn adblue, firmy noxy. Jeśli będziemy regularnie dodawać go do oleju napędowego w naszych maszynach z całą pewnością przyczynimy się do lepszego stanu gleby w naszym gospodarstwie. Roztwór mocznika pozwoli zlikwidować nadmierne ilości tlenków azotu.Oczywiście jeśli zdecydujemy się używać tego płynu musimy również zainwestować z zbiorniki ablue. Musimy pamiętać o tym, że aby adblue przynosił oczekiwane skutki musimy go odpowiednio przechowywać.


Więcej  w temacie można znaleźć na:


Krótko podsumowując

Prowadzenie gospodarstwa związane jest z naprawdę licznymi obowiązkami. Jeśli jednak zainwestujemy w niektóre elementy wyposażenia z całą pewnością nasza praca będzie bardziej wydajna, przy mniejszym nakładzie czasu i pracy.