Silosy paszowe na wieś

Duże gospodarstwa wymagają bardziej zaawansowanego sprzętu niż małe przydomowe hodowle zwierząt lub właściciele małych pól. Większa ilość pracy wiąże się z potrzebą kupna lepszego sprzętu i zwiększonymi plonami. Płody żniw i karma dla zwierząt przechowywane w dużych ilościach muszą być utrzymywane w odpowiednich warunkach.

Przechowywanie zboża i paszy na wsi

silosy paszoweJednym ze sposobów przechowywania plonów w dużych ilościach są silosy paszowe i zbożowe. Obydwa służą do magazynowania produktów sypkich. Silosy przyjmują formę lejka, dzięki czemu produkty bez przeszkód przemieszczają się w dół. Spichlerze są wykonane z takich materiałów jak ocynkowana blacha lub włókno szklane, które nagrzewają się latem pod wpływem słońca, trzeba więc uważać. Zdejmowany daszek chroni zawartość przed niekorzystnymi warunkami meteorologicznymi. Żeby silos został bezpiecznie przymocowany i nie groziło mu przewrócenie musi być postawiony na płaskiej, solidnej powierzchni. Do tego celu służy zazwyczaj specjalnie przygotowana płyta z utwardzanego materiału (np. beton). Żeby móc dostać się do środka i sprawdzić stan paszy lub zboża, silosy wyposażone są w solidne drabinki. Silosy można zakupić w różnych rozmiarach i średnicach. Pojemność wnętrza zależy wyłącznie od naszych potrzeb. Przechowywane wewnątrz produkty są bezpieczne od wilgoci, a pojemniki od urazów mechanicznych.

Jednym z zastosowań silosów paszowych jest bezpośrednie dostarczanie paszy do budynków gospodarczych. Podłączenie silosu do chlewni lub obory ułatwia karmienie zwierząt. Silosy paszowe to nie tylko przechowywanie, ale również wygodny dostęp do przechowywanych plonów. Przydadzą się one szczególnie w dużych gospodarstwach, gdzie plony są obfitsze. Trzoda z pewnością doceni każde ulepszenie.