Sklep internetowy z podkładkami przemysłowymi

Kilka lat po zakończeniu studiów postanowiłem odejść z pracy – nie chciałem spędzić całego życia jako mechanik dla jednej firmy, dlatego zdecydowałem, że przejdę na swoje. Postanowiłem więc poszukać swojej niszy i otworzyć interes właśnie na niej bazujący.

Czy podkładki to strzał w dziesiątkę?

podkładki pod łożyskaMiałem w domu odpowiednią maszynę, która pozwoliłaby mi produkować podkładki i nie tylko, dlatego taki biznes wydawał mi się logicznym wyjściem. Utworzyłem więc odpowiednią domenę, zapłaciłem za reklamę oraz surowiec i czekałem, aż klienci zaczną się odzywać. Nie ukrywam – z początku bywało ciężko. Klienci korzystali tylko ze znanych sobie źródeł i rzadko eksperymentowali, dlatego kupujących było niewielu. Jednak po paru miesiącach stagnacji dostałem w końcu duże zlecenie – miałem dostarczyć podkładki pod łożyska dla dużej fabryki! Powinienem wytłumaczyć, czym właściwie są te podkładki. Służą one do wyrównywania dostępnych tolerancji przy ustawianiu ruchomych części maszyn. Mogą być też użyte do zmniejszenia powstałego w wyniku użytkowania maszyny luzu. Było to pierwsze duże zamówienie, więc od razu zabrałem się do pracy. Wyprodukowałem podkładki zgodne z odpowiednimi parametrami i na następny dzień były już gotowe do wysyłki. Po kilku dniach dostałem informację zwrotną z dołączonym podziękowaniem za kawał dobrej roboty. Byłem z siebie naprawdę zadowolony! Z podniesioną głową wróciłem do pracy nad mniejszymi zleceniami i czekałem, aż trafi się kolejne takie zadanie.

Od tego pamiętnego zlecenia było już tylko lepiej – zacząłem dostawać coraz to większe zlecenia, tych mniejszych również przybywało. Musiałem zostać polecony, nie było innego logicznego wytłumaczenia. Zatrudniłem kilka osób, których nauki doglądałem osobiście i cały czas pracowałem, by utrzymać jak najwyższą jakość swoich wyrobów.