Skuteczne badanie poligraficzne

Bez wyjątku, każdy z nas niemalże co dziennie się spotyka z osobami, które oszukują, choć nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Wynika to z faktu, że kłamstwo nie zawsze jest jawne i oczywiste, gdyż kłamcy zależy na tym, aby jego intencje nie były znane.

Do czego służy badanie poligraficzne?

badanie wariografem - najlepsza cenaKiedy konieczne jest udowodnienie prawdy, często nie wystarczy samo słowo, gdyż wiele sytuacji wymaga dowodów. Jeżeli jesteśmy w stanie coś udowodnić, to możemy być spokojni, ale kiedy potwierdzeniem są tylko nasze słowa, to stajemy się mało wiarygodni. Żeby mieć potwierdzenie swoich słów, wystarczy wykonać badanie wariografem – najlepsza cena badania to około tysiąc – tysiąc dwieście złotych. Jeżeli chodzi o wykonanie badania, to następuje to w Instytucie Badań Wariograficznych, który ma swoją siedzibę w Warszawie, ale również posiada dwadzieścia siedem terenowych oddziałów w wielu miastach. Jego czas trwania, to zaledwie sześćdziesiąt minut, w czasie, których jest się podłączony czujnikami do wariografu i odpowiada na zadane pytania. Co istotne, na pytania można odpowiadać tylko „tak” lub „nie”, gdyż tylko wtedy wynik badania będzie wiarygodny. Wariograf jest urządzeniem, które jest bardzo czułe i rejestruje reakcje fizjologiczne, jakie towarzyszom ludziom w momencie mówienia nieprawdy, gdyż robimy to świadomie. Można umieć panować na niewerbalną mową ciała, ale nad nadmiernym poceniem czy przyśpieszonym biciem serca już nie. Wariograf świetnie odczytuje te niuanse i łączy je z udzielonymi odpowiedziami.

Oczywiście badanie nie może być wykonane bez wiedzy i doświadczenia certyfikowanego testera, który zajmuje się nie tylko przeprowadzeniem badania, ale także analizą danych i opracowaniem wyniku. Całe badanie jak również podanie wyniku następuje tego samego dnia.