Skuteczne kancelarie adwokackie w Gdyni

Mam poważny problem prawny związany z nabytym spadkiem. Miesiąc temu zmarł mój dziadek i zostawił testament, który wywołał wielkie zamieszanie w rodzinie. Z treści testamentu wynika, że zostałam powołana jako jedyna spadkobierczyni, co mnie zaskoczyło. Dziadek przepisał mi dom, ziemię i samochód. Niestety, ale mój wujek domaga się, abym spłaciła go, na co mnie nie stać.

Wybitny adwokat od prawa spadkowego

kancelarie adwokackie w gdyniNie mam żadnych oszczędności, a domu ani ziemi nie zamierzam sprzedawać. Pilnie poszukuję sprawdzonej kancelarii prawnej, która pomoże mi uporać się z tym problemem. Koleżanka z pracy dała mi namiary na profesjonalnego adwokata, który właśnie specjalizuje się w prawie cywilnym, a szczególnie w spadkowym. Jeśli chodzi o kancelarie adwokackie w Gdyni, to jest ich pod dostatkiem. Nie wszystkie jednak specjalizują się w prawie spadkowym, dlatego jestem bardzo wdzięczna za namiary na tego prawnika. Udało mi się dodzwonić do tej kancelarii i przez krótką chwile porozmawiać z adwokatem o mojej sprawie. Adwokat pocieszył mnie, że sytuacja nie jest wcale taka skomplikowana, na jaką może z pozoru wyglądać. Wujkowi, owszem, należy się zachowek, ale na pewno nie wynosi on sto tysięcy złotych, których żąda. Jego roszczenie nie ma żadnych podstaw prawnych i jest bezzasadne. Jutro idę na spotkanie z tym prawnikiem. Adwokat wystosuje polubowne pismo do wujka, aby uniknąć batalii sądowej.

Powiem szczerze, że stresuję się jutrzejszym spotkaniem. Do tej pory, nie miałam styczności z prawem, nawet nie byłam nigdy w sądzie. Nie wiem, jak mam się ubrać na to spotkanie, aby zrobić dobre wrażenie, które też jest istotne. Koszt porady prawnej jest dosyć niski, bo jak się okazało, za godzinne spotkanie z prawnikiem zapłacę tylko sto trzydzieści złotych.