Sposób na krwawienie brodawek podczas karmienia

Narodziny nowego członka rodziny zawsze są ważnym wydarzeniem w życiu młodych rodziców, a szczególnie matek, ponieważ to na nich spoczywa najwięcej obowiązków. Matka intuicyjnie wyczuwa czego potrzebuje jej maleństwo. Karmienie, kąpiel i pielęgnacja zazwyczaj należy do kobiety.

Poranione brodawki przez karmienie piersią

krwawiące brodawki podczas karmienia dzieckaPrzez dziewięć miesięcy w brzuszku mamy dziecko uczy się podstawowych czynności jakimi jest oddychanie płynem owodniowym, obroty i najważniejsze ssanie kciuka. Dzięki tym ćwiczeniom, dziecko intuicyjnie po narodzinach szuka sutka, aby móc przyjąć pierwsze krople niesamowicie ważnej dla jego zdrowia i rozwoju siary. Po około trzech dobach w piersiach zaczyna pojawiać się właściwy pokarm, którym matka będzie karmiła dziecko przez najbliższe miesiące. Krwawiące brodawki podczas karmienia dziecka powodują duży dyskomfort dla matki, ale także dla dziecka, ponieważ matka jest spięta, a dziecko to wyczuwa. Aby zapobiec takim przykrym konsekwencjom karmienia, ważna jest właściwa technika przystawiania dziecka do piersi. W buzi malucha musi się znaleźć cała brodawka razem z sutkiem, aby dziecko nie raniło delikatnej skóry. Ponieważ dziecko zaraz po urodzeniu nie umie właściwie ssać, to trzeba uzbroić się w cierpliwość i bez ustanku ćwiczyć właściwą technikę, ponieważ przyniesie to nieocenione korzyści dla matki i dziecka. W pierwszych miesiącach, dziecko należy karmić na żądanie, czyli tak często jak tego potrzebuje jego maleńki żołądek, którego pojemność wynosi około dwudziestu mililitrów.

Pediatrzy zalecają, aby karmić noworodki naturalnym mlekiem minimum przez sześć pierwszych miesięcy życia, a następnie stopniowo wprowadzać stałe pokarmy do diety malucha. Na krwawiące brodawki pomagają wszelkie maści z lanoliną, która szybko regeneruje skórę i łagodzi bół.