Sposób piaskowania suchym lodem

Piaskowanie już z samej nazwy kojarzone jest z usuwaniem lakieru za pomocą piasku. Otóż nauka poszła do przodu i teraz wykorzystuje się także suchy lód. Jest to o wiele dokładniejszy i szybszy środek, dlatego dużo osób przechodzi na jego stosowanie. Ogółem rzecz biorąc coraz łatwiej jest znaleźć kogoś, kto nam takie piaskowanie wykona, na przykład przed pomalowaniem pojazdu.

Jak piaskować suchym lodem?

piaskowanie suchym lodemMaszyna, którą używa się do piaskowania działa tak samo, jak tradycyjna piaskarka, jednak jej wkład jest inny. W tym sprzęcie pojemniki wypełnia się bryłami suchego lodu. Piaskowanie suchym lodem to bardzo szybki proces. W pojemniku są ostrza, które cały czas podczas pracy maszyny kruszą lód na drobne kawałki. Pod dużym ciśnieniem (ponad trzysta barów) powietrze wraz z drobinkami lodu uderza w lakier, zdzierając go z karoserii. Osoba, która pracuje z tym urządzeniem może regulować wielkość strumienia, dlatego niewykluczone jest bardziej precyzyjne piaskowanie. Zazwyczaj korzysta się z maksymalnych rozmiarów strumienia, aby pracować szybciej. W porównaniu, wypiaskowanie metra kwadratowego starą metodą jest o dwadzieścia pięć minut dłuższe, niż przy wykorzystaniu suchego lodu. Brył lodu nie trzeba zamawiać, ponieważ wystarczy, że lakiernik nauczy się samodzielnego jego wytwarzania. Nauka trwa około doby, wraz ze zrobieniem pierwszej bryły.

To rozwiązanie coraz mocniej wchodzi do użycia na terenie całego kraju. Jeśli masz wybór pomiędzy firmą, która piaskuje piaskiem, a lodem, wybierz to drugie rozwiązanie. Będzie i szybciej i taniej. A jeśli jesteś lakiernikiem i chcesz nauczyć się piaskować w ten sposób, możesz kupić maszynę lub wziąć ją w leasing. Są one dotowane przez fundusze Unii Europejskiej, dlatego najbardziej polecam Ci zakup.