Sprawdzamy ceny kołder obciążeniowych

Aby kołdra obciążeniowa mogła spełniać swoje zadanie, powinna być dobrana nie do rozmiaru łóżka, lecz do masy osoby, która będzie pod nią spać. Ciężar kołdry obciążeniowej powinien wynosić w granicach 10% masy ciała dorosłej osoby oraz od 10% do 15% masy ciała dziecka. W niektórych przypadkach powinna być nieco lżejsza albo cięższa. Na jakim poziomie kształtują się ceny oferowanych na rynku kołder sensorycznych?

Dobre jakościowo kołdry obciążeniowe

kołdry obciążeniowe cenaOdpowiednio dobrana kołdra obciążeniowa pozwala zredukować uczucie lęku oraz stres. Umożliwia odprężenie się, uspokojenie, a przy tym ułatwia zasypianie oraz wzmaga produkcję serotoniny. Jest to produkt terapeutyczny, który znany jest w medycynie od dawna, jednak od kilku lat zyskuje na popularności. Poprzez wywieranie subtelnego nacisku na poszczególne partie ciała powoduje wydzielanie serotoniny oraz melaniny, przy czym jednocześnie obniża poziom kortyzolu. Jeśli chcemy kupić kołdry obciążeniowe cena jest uzależniona od wielkości i zastosowanego materiału. Powinna być dobierana do masy osoby, która będzie pod nią spała. Dzięki zastosowaniu obciążenia, taka kołdra dostosowuje się do kształtu oraz ułożenia ciała. Dzięki temu ciało się relaksuje i odpręża, a organizm znacznie łatwiej wchodzi w fazę snu głębokiego, co pozwala obudzić się rano jako wypoczęta i pełna energii osoba.

Najlepsze jakościowo kołdry obciążeniowe są wykonywane z bawełny albo flaneli bawełnianej. W przeciwieństwie do tradycyjnych kołder wypełnionych pierzem, kołdry sensoryczne nie uczulają, dlatego idealnie nadają się dla alergików. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku osób walczących z bezsennością, jak i walczących ze skutkami życia w stresogennym środowisku. Dodatkowo może pomóc w przypadku wielu chorób i dolegliwości.