Sprawne przewożenie palet

 

Przewożeniem palet zajmujemy się co prawda od niedawna, jednakże już teraz wiemy, że rosnąca liczba klientów na taką usługę jest potwierdzeniem tego, że inwestycja była bardzo udana. Potrzebowaliśmy bowiem odpowiednio przekształcić nasze busy oraz samochody dostawcze, aby były przystosowane do transportu palet.

Formalności przy transporcie

transport palet z anglii do polski

Musieliśmy również kupić odpowiednie wózki widłowe oraz tak zwane paleciaki, które pomagały nam w transportowaniu palet między innymi z magazynu prosto do samochodu. Jak wiadomo na palecie może znajdować się dość ciężki towar, dlatego też ciężko będzie go przewieźć przy wykorzystaniu samochodów ciężarowych, które nie są do tego przystosowane. Transport palet z Anglii do Polski powinien być jednak dobrze zaplanowany. Jeśli po drodze kierowca ma jeszcze kilka punktów do przejechania i dostarczenia przesyłek, warto tak rozmieścić palety w środku samochodu, aby te na samym poczatku trafiały do właścicieli, którzy są pierwszymi punktami na mapie kierowcy. Dzięki czemu też nie trzeba będzie każdorazowo przepakowywać busa, czy też samochodu ciężarowego, a cały transport palet będzie przebiegał bardzo szybko i sprawnie. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno mi było sobie wyobrazić, że swoją działalność transportową będę opierał wyłącznie na transporcie palet, jednakże na dzień dzisiejszy mogę spokojnie stwierdzić, że była to udana inwestycja, gdyż większość moich zleceń aktualnie pochodzi od klientów, którzy zainteresowani są przewożeniem palet zarówno w obrębie jednego kraju, jak i zagranicą. Transport palet powinien być również dobrze wyceniony, gdyż przecież nie chcemy być stratni na tym interesie i zawsze informujemy klienta odpowiednio przed zaakceptowaniem zlecenia o możliwych kosztach.

Co ważne też, przewożone palety są utrzymane w odpowiednich warunkach i bezpiecznie przymocowane do samochodu ciężarowego od środka w taki sposób, aby cokolwiek się na nich nie znajdowało pokonywało kilometry w bardzo komfortowych warunkach.