Pierwsze wrażenie jest bardzo istotnym aspektem zarówno przy kontaktach prywatnych, jak i służbowych. Pierwszą opinię wyrabiamy sobie zwykle zanim ktoś jeszcze zdąży się odezwać, na podstawie tego jak wygląda, jak jest ubrany, a w przypadku firm także i na podstawie stanu samochodu jakim jeździ jej przedstawiciel.

Wygląd samochodu świadczy o firmie

materiały lakierniczeSposobów na wytworzenie pozytywnego wizerunku firmy jest bardzo wiele. Warto jednak uświadomić sobie fakt, że na to jak firma jest postrzegana przekładają się nie tylko jej działania marketingowe, ale także wszystkie elementy tyczące się jej funkcjonowania. W tym także to w jakim stanie są samochody firmowe. Zadbana i nowoczesna flota wspiera kreowanie pozytywnego wizerunku, dodatkowo przedstawiciel jadący nowoczesnym i elegancko wyglądającym autem na spotkanie z klientem, już zanim rozpocznie rozmowę, odebrany zostanie jako profesjonalista. Tak działa właśnie pierwsze wrażenie, widzimy pewne elementy i na ich podstawie przypisujemy konkretne cechy. Nowoczesny samochód – nowoczesna firma, sprawne auto – sprawnie działająca firma. Ludzie maja tendencję do przenoszenia cech, zatem jeśli przedstawiciel był profesjonalistą to i cała firma w odbiorze klienta taka jest. Dlatego warto dbać o wizerunek, nawet tych pozornie mniej istotnych elementów, ponieważ to często one decydują o całokształcie opinii.

Stan samochodów firmowych – regeneracja auta

regeneracja turbosprężarek bielskoInwestycja w samochody służbowe to duży wydatek, dlatego należy o nie odpowiednio dbać. Ubezpieczenie to jedno, ale trzeba także troszczyć się o ich stan techniczny. Zaniedbane pojazdy mogą szybko zacząć się psuć, a ich wymiana na nowe modele może mocno nadwyrężyć budżet przedsiębiorstwa. Dlatego warto bacznie im się przyglądać w trakcie użytkowania i dokonywać bieżących napraw, które zwykle wiążą się z regeneracją takich elementów, jak na przykład turbosprężarka. Proces ten polega na całkowitym rozebraniu podzespołu, dokładnym wyczyszczeniu go, sprawdzeniu stanu wszystkich poszczególnych elementów i jeśli zajdzie taka konieczność ich ewentualnej wymianie i ponownym złożeniu silnika. Turbosprężarki są tym elementem, który stosunkowo często potrzebuje tego typu zabiegów, jednak od jej sprawności zależy działanie silnika. Dodatkowo regeneracja sprężarki jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż jej wymiana na nową czy konieczność wymiany całego silnika. Auto oczywiście potrzebuje także innych zabiegów regeneracyjnych, które pozwolą przedłużyć jego czas użytkowania.

Samochód jako reklama firmy

oklejanie samochodów łódźSamochód firmowy jest nie tylko wizytówką firmy, ale także doskonałym nośnikiem reklamy. Zaletą takie rozwiązania jest głównie jego niska cena i oddziaływanie na bardzo szeroką grupę osób. Auto firmowe poruszające się po mieście służbowo czy nawet prywatnie jest dobrze widoczne zarówno dla pieszych, kierowców jak i nawet osób przemieszczających się komunikacją miejską, czyli dociera do bardzo dużej potencjalnej grupy klientów. Co się liczy przy tego typu reklamie? Na samochodzie muszą się znaleźć koniecznie takie elementy jak:

  • logo firmy
  • nazwa firmy
  • numer kontaktowy
  • ciekawa szata graficzna

Dane kontaktowe są najważniejszą treścią reklamy, jednak tym co przyciąga uwagę odbiorców jest ciekawa szata graficzna. To od tego jak samochód będzie wyglądał i w jaki sposób zostanie on oklejony będzie zależała siła oddziaływania takiej reklamy. Kluczem do sukcesu jest stworzenie interesującego projektu graficznego samochodowej reklamy, spójnego z wizerunkiem całej firmy, to znaczy utrzymanego dajmy na to w tej samej tonacji, co flagowe kolory przedsiębiorstwa. Ciekawie wykonana reklama może być jednym z ekonomiczniejszych i efektywniejszych sposobów reklamowania się dla małych i średnich przedsiębiorstw.


Więcej informacji na temat kreowania wizerunku firmy:


Podsumowując:

Samochód to zarówno wizytówka firmy jak i jej reklama, dlatego należy przywiązywać dużo uwagi nie tylko do jego wyglądu, ale także do stanu technicznego pojazdu i do jego czystości. Zadbanie o wszystkie te elementy sprawi, że pojazdy należące do floty danej firmy będą pomagały w budowaniu i utrwalaniu pozytywnego wizerunku firmy.