Każdy zazwyczaj ma jakieś silne postanowienia noworoczne, niektórzy z nas postanowili zrobić coś ze swoim ciałem, schudnąć, bądź zbudować większą masę mięśniową.Większość z nich wykupi karnet na siłownię, ale niektórzy postanowią ćwiczyć w domu.

silowniaJednak ćwiczenie bez sprzętu może nie dać oczekiwanych rezultatów, ponieważ sprzęt do ćwiczeń wspomaga prawidłowe wykonywanie ćwiczeń.

Zależnie od tego jakie efekty chcemy osiągnąć, musimy kupić różny sprzęt.

Osoby chcące spalić tkankę tłuszczową powinny zainwestować w takie sprzęty jak: orbitrek treningowy, rowerek stacjonarny, bieżnia magnetyczna, a także wiosła treningowe. Oczywiście nie trzeba kupować wszystkiego jednocześnie, orbitrek jak i bieżnia wspomagają używanie tych samych mięśni nóg, jedyna różnica jest taka, że orbitrek wymusza prawidłową pozycję podczas biegu.

Osoby, które mają na celu zbudowanie większych mięśni nie powinny kupować sprzętu do treningu cardio, powinny zainwestować w sprzęt do treningu siłowego. Dobrym pomysłem na początek, może być zakup taki jak ławka na siłownie, ławki tego typu nie są drogie, możemy je zakupić już za kilkaset złotych, a pozwalają one na wykonywanie szerokiego wachlarza ćwiczeń, angażujących różne partie ciała. Zależnie od wybranej ławki, możemy jej używać razem ze sztangą lub wyciągiem. Polecam dokładne sprawdzenie pobliskich sklepów ze sprzętem treningowym, ponieważ aktualnie możemy trafić na promocję, i w założonym budżecie uda nam się zakupić ławkę z dodatkowym wyposażeniem wspomnianym powyżej. Osoby z zasobniejszym portfelem, mogą zakupić cały atlas do ćwiczeń, który składa się ze wszystkich przyrządów potrzebnych do ćwiczeń ogólnorozwojowych dla całego ciała.

Orbitrek czy bieżnia?

cwiczeniaWiele osób stojących przed zakupem jednego z tych produktów zastanawia się, który wybrać. Osobom początkującym jest polecany orbitrek renomowanej firmy, ponieważ orbitrek nie obciąża stawów kolanowych w takim stopniu jak normalny bieg, wymusza odpowiednią pozycję, więc razem te cechy pozwalają uchronić ćwiczącego przed bolesnymi kontuzjami, wynikającymi z braku doświadczenia.

Osobom, które posiadają umiejętność biegania, które używają prawidłowego stylu poleca się bieżnie, która pozwoli trenować taki sam bieg jak w normalnym terenie.

Warto jednak pamiętać o tym, że orbitrek, tak samo jak bieżnia, nie da tych samych rezultatów co bieganie na świeżym powietrzu. Z badań wynika, że podczas treningu na orbitreku należy zmieniać obciążenie, tak aby organizm nie przyzwyczaił się do wysiłku, ponieważ w takim przypadku zacznie on prowadzić efektywne gospodarowanie energią, co nie pozwoli nam na szybsze spalanie tłuszczu.

Jak się nie zniechęcić?

Kluczem do sukcesu jest to, aby nie zniechęcić się, ból, kontuzja i inne urazy sprawiają, że przestajemy ćwiczyć i wracamy do poprzedniego stylu życia. Należy stworzyć dobry plan treningowy, dzięki któremu unikniemy przetrenowania, należy rozciągać się, przed i po ćwiczeniach, aby uniknąć kontuzji i zakwasów. Możemy także zastanowić się nad ciekawym zakupem jakim jest stół do masażu, taki stół pozwoli nam odprężyć się po wyczerpującym treningu, rozluźni mięśnie, co uchroni nas od kontuzji. Pozwoli także uspokoić nerwy, co sprawi, że nawet po ciężkim treningu będziemy wypoczęci, wręcz nowo narodzeni. Oczywiście musimy mieć kogoś, kto będzie nas masował, jednak sądzę, że z tym nie będzie problemu o ile posiadamy naszą drugą połówkę, jeśli jeszcze nie znaleźliśmy miłości naszego życia, zawsze możemy skorzystać z usług profesjonalnego masażysty.