Świece z naturalnego wosku sojowego

Sezon jesienno-zimowy wielu z nas kojarzy się niewątpliwie z nastrojowym światłem, pachnących świec. Chętnie więc palimy je w domowym zaciszu podczas romantycznych wieczorów i domowego relaksu. Towarzyszą nam często podczas wieczornej, relaksującej kąpieli czy domowego spa. Warto jednak wybierać takie, które nie będą negatywnie wpływały na nasz układ oddechowy, a zapachy nie będa nas drażniły. 

Aromat naturalnych świec z wosku sojowego

naturalny wosk sojowyAromatyczne świece to coś, co lubi wielu z nas. Są one często również doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej nam osoby. Ważne, aby wybierać świece jak najbardziej naturalne, ekologiczne i pozbawione szkodliwej dla nas, a przede wszystkim dla naszego układu oddechowego chemii. Jeszcze kilka lat temu triumfy zbierały najpopularniejsze świece parafinowe. Ich popularność wynika przede wszystkim z szerokiej dostępności, dużego wyboru kolorów, zapachów i kształtów oraz przystępnej ceny. Niestety, często były wzbogacane o chemiczne, sztuczne nuty zapachowe, które drażniły nasze nosy i gardła. Te parafinowe nie są również zbyt ekologiczne. Od dłuższego czasu szukano alternatywy, która byłaby dużo bardziej korzystna dla zdrowia i środowiska. I tak, obecnie do tych najpopularniejszych i najchętniej wybieranych zaliczyć możemy świece sojowe. Ich wosk jest w pełni biodegradowalny, ponieważ wytwarzane są one z oleju z nasion soi. Spalanie świec sojowych nie wytwarza szkodliwych substancji, tak jak ma to miejsce w przypadku świec parafinowych. Czas palenia jest również dłuższy. Taki naturalny wosk sojowy może być wzbogacony o naturalne, olejki eteryczne, które dodatkowo umilą nam nastrojowe wieczory.

Nastrojowe świece sojowe to coś, co warto mieć w swoim domu. Dzięki zawartości naturalnych olejków eterycznych pięknie pachną, a ich zapach nie drażni dróg oddechowych. W trakcie ich spalania nie wytwarzają się szkodliwe, toksyczne substancje. Taka wysokiej jakości świeca może być doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.