Szycie ubrań

 

Ubrania można szyć z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej są to odpowiednio połączone rodzaje nitek, z których powstaje określony materiał, przeznaczony do szycia odzieży. Generalnie do mieszania włókien na określony materiał, używa się zarówno włókien sztucznych, jak i naturalnych.

Ubranie do pracy, biegania i na elegancki wieczór

dresówka pętelka na ubraniaMoże się to wydawać trochę dziwne, ale naturalnych włókien nie jest wiele. Najpopularniejszymi są bawełna, wełna i len. Te włókna łączy się z innymi (sztucznymi) włóknami, aby osiągnąć doskonały efekt w postaci materiału odpornego, układającego się na ciele, oraz przewiewnego. Do jednego z takich materiałów należy dresówka pętelka na ubrania o różnym przeznaczeniu. Posiada ona ponad 90% bawełny w swym składzie. Połączona z np. lycrą, czy elastanem, stanowi doskonały materiał, który można wykorzystać do szycia różnego rodzaju dresów, bluzek, spodni, czy nawet sukienek. Taki materiał jest idealny zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jest przewiewny, delikatny, a jednocześnie bardzo wytrzymały. Coraz częściej z dresówki kupuje się wieczorowe kreacje, ponieważ idealnie przylega ona do ciała, a jednocześnie nie powoduje uczucia gorąca. Jest więc idealnym materiałem na sukienki, kombinezony czy inne wieczorowe kreacje. Z dresówką należy obchodzić się tak, jakbyśmy robili to z bawełną. Można ją prac w temperaturze 40 stopni Celsjusza, jednak jeśli chodzi o mechaniczne suszenie, to należy już uważnie czytać metki danego ubioru.

Dresówka jest materiałem uniwersalnym o szerokim spektrum zastosowania. Producenci odzieży doceniają jej duży zasięg wykorzystania w produkcji różnorodnych kreacji. Dresówka „króluje” zarówno na wybiegach mody, jak i w domach prywatnych krawcowych. Często także wykorzystuje się ją na potrzeby własne.