Tanie i drogie białe listwy przypodłogowe

Wykańczając podłogę należy pamiętać o detalach. Jednym z nich jest listwa przypodłogowa oraz komplet akcesoriów: narożniki, złączki, klamry. To właśnie te detale decydują  o kompletności wyglądu pomieszczenia. to bez nich pokój wygląda jakby remont nadal trwał. Dodatkowo pełnią funkcję ochronną zarówno dla ściany i dla podłogi.

Porównanie tanich i drogich białych listew podłogowych

tania listwa podłogowa białaListwy przypodłogowe mogą być w różnych kolorach. Przywykliśmy wybierać te które są w takim samym kolorze jak podłoga. Ale zaczął pojawiać się na rynku trend białych listew przypodłogowych. Czy są one tańsze niż te w kolorze drewna? Nie zawsze. Tania listwa podłogowa biała to ta która jest gładka bez zdobień i frezu. Jest bardzo prosta ale jakościowo może pozostawiać wiele do życzenia. Po kilku latach może zżółknąć i odpadać przy każdym kontakcie z odkurzaczem czy obuwiem. Nie ma nic bardziej irytującego niż listwa która nie trzyma się ściany. O taką zawsze się zawadza. Droższe listwy ale mieszczące się w granicy rozsądku, te z tzw. średniej półki są wykonane już z innego lepszego jakościowo materiału. Są wodoodporne i możemy wybierać w kształtach. Niektóre są z gzymsami inne maja bardziej kształt kubika. Można montować je na wiele sposobów. Dodatkowo posiadają ukryty kanał do schowania przewodów. Oprócz tego maja specjalną przestrzeń do montaż na klej. Dzięki niej klej nie wydostaje się poza listwę w momencie dociskania jej do ściany.

Tańsze listwy nie są tak odporne na uszkodzenia i zarysowania. Wystarczy zahaczyć je torbą podróżna i już może pozostać na nich nieestetyczny czarny ślad. Nie są też tak elastyczne i trwałe jak ich droższe warianty. Dlatego wybierając listwy zwłaszcza białe warto zastanowić się czy na pewno chcemy na nich oszczędzać.