Tanie kabiny prysznicowe
  • Post author:
  • Post category:Handel

We wszelkich pomieszczeniach sanitarnych, gdzie można się umyć, panuje duża wilgoć, w związku z czym konieczne jest zastosowanie wodoodpornych rozwiązań. Tyczy się to nie tylko wykończenia wnętrza, ale też zastosowanego wyposażenia.

Z czego są wykonane kabiny natryskowe?

kabiny sanitarne prysznicoweW domach prysznic przeważnie się składa z bocznych ścianek, brodzika i baterii, natomiast w miejscach publicznych nie ma możliwości na zastosowanie takich rozwiązań. W obiektach sportowych, na pływalniach czy też w niektórych zakładach pracy, prysznice wyglądają zupełnie inaczej, ponieważ tu liczy się każdy centymetr powierzchni, a trzeba na niej zmieścić przynajmniej kilka kabin. Najczęściej sprowadzają się one do przegród ze specjalnej płyty, które oddzielają pojedyncze prysznice. Dziś coraz częściej kabiny sanitarne prysznicowe robione są z laminatu kompaktowego HPL, który wyróżnia się nie tylko ciekawym wzornictwem, ale też dużą wytrzymałością. Są to nieprzeźroczyste płyty, które mogą być gładkie, lub mieć delikatnie chropowatą powierzchnię i nawet mogą imitować marmur. Ich zaletą jest łatwość w montażu, ponieważ składają się z kilku części: elementów z płyty HPL, aluminiowych wsporników, nóżek i profili. Obecnie kabiny są montowane w kształcie litery „I” jako przegrody prysznicowe lub litery „L” i „T” z wydzieloną suchą oraz mokrą przestrzenią. Dzięki takiemu rozwiązaniu, kabinę prysznicową można od razu połączyć z przedsionkiem na przebieralnie. W zależności od potrzeb, kabiny natryskowe mogą mieć drzwi i zamknięcia.

Z tego typu kabinami z pewnością mieliśmy do czynienia w trakcie wizyty na basenie, gdyż bardzo często są tam stosowane. Jest to tanie i praktyczne rozwiązanie, które pomaga właściwie zagospodarować przestrzeń. To obecnie najczęściej wybierane kabiny.