Tanie noclegi w Polsce czy rodzinne wakacje w Anglii?

Zbliżający się czas wakacji to zawsze dylematy, gdzie je spędzić. Dziś ze względu na otwarte granice możliwości jest znacznie więcej niż kiedyś. Czy więc lepiej w Polsce czy może za granicą?

Czy warto wyjechać busem do Anglii?

bus do transportu osóbWyjazd do Wielkiej Brytanii nie stanowi już dla Polaków wyzwania. Wielu udaje się tutaj za pracą. Anglia to jednak również bardzo piękny kraj, o ile komuś nie przeszkadza tamtejsza dość melancholijna pogoda. Londyn, York, Birmingham to tylko niektóre miasta, które warto odwiedzić. Z pewnością zainteresują nie tylko dorosłych, ale i dzieci. W Londynie ciekawe będzie na przykład muzeum figur woskowych czy pchli targ, na którym znaleźć można prawdziwie oryginalne starocie. Poza tym można stolicę Anglii podziwiać z góry, dzięki London Eye. Nie brakuje też kulturalnych atrakcji i okazjonalnych występów, w których warto się rozejrzeć przed wyjazdem. Z pewnością każdy turysta będzie chciał także odwiedzić wszystkie typowe zabytki, o których tyle słyszał. York to zaś średniowieczne miasto, gdzie zadziwiają wąskie, urokliwe uliczki. Jedna z nich była zresztą wykorzystana do zdjęć do filmu Harry Potter. Jeśli ktoś pamięta ulicę Pokątną, to znajduje się ona właśnie tutaj. Birmingham przecinają kanały wodne. Odbywa się tutaj wiele przedstawień baletowych i teatralnych. To oczywiście tylko nieliczne możliwości. Każda rodzina więc może dobrać plan swojej podróży tak, aby była ona jak najbardziej zbieżna z upodobaniami wszystkich jej członków. Znajdzie się tu i coś dla małych, i dla dużych. Nie brakuje bowiem na przykład parków rozrywki. Poza tym warto w Anglii podziwiać piękne widoki i liczne zabytki.

Busy Anglia Polska gwarancją niedrogiej podróży

bus do przewozu osóbKiedy już myśli się o wakacjach w Anglii, trzeba wziąć pod uwagę dalszą odległość, jaka jest do przebycia. Można wybrać samolot, ale dla rodziny nie będzie on zbyt dogodny, ponieważ trzeba jeszcze pomyśleć o transporcie do centrum. Poza tym, kiedy człowiek zdecyduje się na nieco mniej popularne miasto, może się okazać, że nie ma tam jak dolecieć. Wygodniej będzie więc albo skorzystać z własnego transportu, albo wybrać busy Polska Anglia. Taka podróż ma kilka plusów:

  • jest w konkurencyjnej cenie
  • można dotrzeć prawie wszędzie bezpośrednio
  • można wziąć ze sobą więcej bagażu
  • nie stresuje osób, które nie lubią latać
  • rozkładane krzesła, pozwalające się przespać
  • odtwarzacz DVD, dzięki czemu można oglądać filmy

Oczywiście, wiele zależy od tego, z usług jakiego przewoźnika się korzysta. Busy do Anglii są jednak z reguły wyposażone w nowoczesny sprzęt, klimatyzowane i wygodne. Podróż nie jest więc z reguły bardzo uciążliwa mimo że długa. Mniejsze dzieci jednak mogą się uskarżać na nudę, zwłaszcza te, które nie potrafią dłużej usiedzieć na jednym miejscu.

Tanie noclegi i atrakcje w Polsce

tanie noclegi dla turystówJeśli nie chce się na wakacje przeznaczać dużych funduszy, równie dobrze można spędzić je w Polsce. Tutaj również znajduje się wiele ciekawych atrakcji, które wcale nie ustępują niczym w stosunku do angielskich. Często chcemy się wybrać za granicę, a nie mamy zupełnie świadomości, jak wiele dobra znajduje się tutaj na miejscu. Poza licznymi zabytkami i walorami krajobrazowymi znajdą się tutaj na pewno także tanie noclegi. W porównaniu z tym, co spotka się za granicą można przespać się w dużo bardziej korzystnej cenie. Podobnie jak w Anglii, także w Polsce ciężko byłoby wymienić wszystkie zabytki. Szczęściem jest na pewno to, że jako kraj dysponujemy dostępem zarówno do morza, jak i do górzystych terenów. Powoduje to, że każdy może znaleźć miejsce dla siebie tu, na rodzimej ziemi. Rodzina podejmie decyzję w zależności od tego, gdzie woli spędzać czas albo, gdzie jest bliżej. W górach jednak wydaje się, że jest więcej możliwości. Znajdzie się bowiem coś i dla piechurów, i dla tych bardziej marudnych członków familii, którzy wolą inne atrakcje. Są tu często aquaparki, ciekawe muzea, liczne pamiątki. Można także zdecydować się na wybór miasteczka nieco mniej popularnego. Zapewni to na pewno korzystne noclegi oraz możliwość wypoczynku z dala od zgiełku. W pobliżu miejsca zamieszkania znaleźć można często więcej skarbów niż przy dalekich podróżach. Takim miastem jest na przykład Inowrocław i znajdujące się w nim tężnie oraz lokalne, urocze zabytki. Można wspomnieć także o pobliskiej Pakości. Stwarza ona możliwość do pływania kajakiem, czyli aktywnego wypoczynku, ale też do spacerów. Pakość ma liczne zabytkowe obiekty przemysłowe. Poza tym jest tutaj siedemnastowieczna Kalwaria. Pakość ma także zabytkowy most kolejowy i pewnie jeszcze kilka innych walorów, dla których warto uczynić ją punktem na trasie zwiedzania.


Źródła wartościowych informacji dotyczących tematu:

  • Infoturystyka.pl – ogólnopolski portal z informacjami turystycznymi
  • GB Trans – strona internetowa firmy obsługującej przeprowadzki do Anglii
  • Noclegikalisto.pl – strona internetowa firmy oferującej tanie noclegi w rejonie Inowrocławia i Pakości

Podsumowanie

Każdy sposób wypoczywania w wakacje ma swoje wady i zalety. Każdej rodzinie poza tym spodoba się co innego. Na pewno nie należy sądzić, że w Polsce nie można ciekawie spędzić wakacji, bo jest to tak samo możliwe jak za granicą.