Taras o każdej porze roku

 

Taras to wspaniałe miejsce do wypicia porannej kawy, popołudniowego drinka, czy też spędzenie ciepłego letniego wieczoru z przyjaciółmi. Jednak nasz klimat nie zawsze pozwala nam w pełni cieszyć się tymi atrakcjami. Zdarza się przecież tak, że pięknie zapowiadający się wiosenny dzień zaskakuje nas przelotnym deszczem.

Czym i jak zadaszyć taras?

nowoczesne zadaszenie tarasuWiększość posiadaczy tarasu, prędzej czy później decyduje się na jego zadaszenie. Nowoczesne zadaszenie tarasu pozwala na korzystanie z uroków świeżego powietrza nawet wtedy, kiedy pogoda uparcie stara się zagonić nas do domu. Taras możemy zadaszyć w całości lub też częściowo, aby mieć możliwość wyboru interesującego nas w danym momencie miejsca wypoczynku. Decydując się na właściwe zadaszenie będziemy musieli również wybrać, czy będzie ono montowane na stałe, czy też będzie to zadaszenie w postaci ruchomej markizy. Ta druga opcja jest stosunkowo niedroga, ponieważ ceny markiz zaczynają się już od tysiąca złotych. Jest to wygodna forma osłonięcia tarasu przed palącym słońcem, czy delikatnym deszczem. Nie daje jednak pełnej ochrony, gdyż musi być składana w przypadku silniejszych porywów wiatru. Inaczej grozi to uszkodzeniem, lub nawet zerwaniem konstrukcji. Natomiast sam montaż markizy nie stanowi problemu. Poradzi sobie nawet niewykwalifikowana osoba. Drugim wyjściem jest zamontowanie solidnej konstrukcji drewnianej, bądź metalowej, na której ułożymy wybrane przez nas zadaszenie. Takie nowoczesne zadaszenie tarasu wymaga już fachowej ręki. Jednak jest to konstrukcja trwała i oprze się nawet najgorszej pogodzie. Wykorzystane w niej płyty poliwęglanowe zamiast szklanych paneli, nadadzą całości lekkości i nowoczesnego wyglądu, a przy tym będą łatwe w utrzymaniu w czystości.

Zabudowa tarasu to sprawa warta rozważenia. Wymaga też podjęcia ważnej decyzji w kwestii doboru odpowiadającej nam metody. Jednak z pewnością zadaszony choć częściowo taras sprawi, iż będziemy korzystać z niego znacznie częściej. Dodatkowym plusem będzie również fakt, że nasze tarasowe meble wypoczynkowe będą miały solidną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.