Targowa promocja firmy produkującej plastikowe zbiorniki

Promocja to zagadnienie kompleksowe, do którego trzeba podejść w sposób przemyślany. Jednym ze sposobów na reklamowanie działalności jest udział w targach branżowych. Warto się do takich wydarzeń właściwie przygotować, aby się wyróżnić i zostać zapamiętanym. Przy wyborze metod promocji kluczowe jest zwrócenie uwagi na charakter działalności.

Zbiorniki na wodę – jak je reklamować na targach?

odpakowana krówka reklamowaNa targach prawdopodobnie będziesz mieć do dyspozycji ograniczoną przestrzeń stanowiska wystawienniczego. Od ciebie zależy jak je zagospodarujesz. Dobrym pomysłem może być:

 • wystawienie przykładowych zbiorników z oferty,
 • zaopatrzenie się w foldery reklamowe,
 • możliwość zapisywania się do listy mailingowej przez potencjalnych klientów,
 • zorganizowanie konkursu,
 • dawanie zniżki na zakup zbiorników osobom, biorącym udział w targach,
 • zaopatrzenie się w gadżety reklamowe i wręczanie ich zainteresowanym

Na pewno wystawienie zbiorników, które produkuje firma na takim stoisku jest niemal konieczne. Oglądanie asortymentu firmy jedynie w folderze to nie to samo. Dzięki realnej reprezentacji potencjalny klient może lepiej zbadać parametry urządzenia i łatwiej jest mu w konsekwencji zdecydować się na zakup. Foldery są dobrym sposobem na poznanie całej oferty, by odwiedzający wiedział, jakie jeszcze są możliwości, bo przecież nie będziesz brał ze sobą produktów z każdego rodzaju (zwłaszcza jeśli jest ich dużo). Poza tym taki folder klient może wziąć ze sobą do domu po to, aby móc od razu przypomnieć sobie nazwę firmy i proponowane możliwości. Na targach łatwo można wszystko pomieszać, więc klienci często proszą o ulotki, żeby mieć przy sobie najciekawsze dla siebie oferty. Dobrym zabiegiem jest także proponowanie osobom podchodzącym do stanowiska, aby zapisywały się na listę mailingową twojej firmy. Dzięki temu ty masz do kogo kierować działania marketingowe, a klient może otrzymywać informacje o nowych produktach i interesujących zniżkach, których nie otrzymają ludzie z zewnątrz. Innym działaniem możliwym do zorganizowania podczas targów jest jakiś niezbyt skomplikowany konkurs, w którym do wygrania może być albo gadżet, albo bon rabatowy, albo w wersji bogatej zbiornik na wodę. To ostatnie nie jest jednak konieczne. Ciekawą praktyką jest posiadanie na stoisku rozłożonych cukierków. Niech to będą krówki z logo firmy, to poza tym, że twoja działalność zostanie lepiej zapamiętana, to jeszcze przyszły klient będzie miał z nią lepsze skojarzenia. Mała rzecz, a naprawdę może sporo zdziałać.

Inne gadżety reklamujące plastikowe zbiorniki na wodę

gadżety reklamowePoza cukierkami można na targi zorganizować także inne gadżety. Każdy człowiek cieszy się, kiedy coś dostaje, nawet jeżeli jest to tylko zwykły ołówek. Na targach możesz mieć reklamowe:

 • ołówki,
 • długopisy,
 • notesy,
 • otwieracz w kształcie zbiornika,
 • wodę z logo firmy (skoro to firma produkująca zbiorniki na wodę)

Najlepiej jak te gadżety chociaż trochę będą nawiązywały do działalności twojej firmy, a jeśli nie to powinny mieć chociaż logo zaprezentowane w taki sposób, żeby wyglądało atrakcyjnie. W tych gadżetach tkwi prawdziwy potencjał reklamowy, więc warto go wykorzystać.

A jeśli krówki z nadrukiem to jakie​?

krówki reklamowe z nadrukiem graficznymJeśli jednak najbardziej spodobał ci się pomysł ze zrobieniem słodkiego wrażenia na odwiedzających targi, to powinieneś wiedzieć, co na nich umieścić. Papierek od krówki nie jest dużym nośnikiem reklamowym, więc warto dobrze przemyśleć koncepcję. Najlepiej chyba umieścić na nim po prostu logo i hasło reklamowe albo interesujący slogan. Krówki dla firm na pewno powinny mieć ich logo, jak już zostało wspomniane, a dodatkowe elementy nie są konieczne. Ważne, żeby było wiadomo z jakiego stanowiska zostały wzięte taka pyszne słodycze. Wówczas od razu możesz się lepiej potencjalnemu klientowi kojarzyć niż konkurencja.

 


Warte uwagi informacje dotyczące tematu dostępne są na:

 • Egospodarka.pl – portal internetowy poświęcony biznesowi i gospodarce
 • Scheer – strona internetowa firmy dostarczającej plastikowe zbiorniki na wodę
 • Twojekrowki.pl – witryna internetowa producenta krówek reklamowych z nadrukiem

Podsumowanie

Udział w targach branżowych to dobry sposób na zaprezentowanie działalności. Jeżeli przemyśli się koncepcję odpowiednio wcześniej, można zyskać sporo nowych zleceń, a także kontaktów biznesowych.