Tworzenie strony internetowej dla fotografa ślubnego

Jeżeli jesteś fotografem ślubnym to powinieneś wiedzieć jak ważna jest profesjonalna strona internetowa. Ludzie docierają do ciebie w dużej mierze przez nią. Powinieneś więc zadbać nie tylko o portfolio tam zamieszczone, ale także o jej ogólny wygląd i treść.

Fotograf ślubny z Bydgoszczy i klienci w całym kraju

fotograf ślubny w plenerzeByć może jeszcze nie do końca wiesz jaką doskonałą wizytówką może stać się twoja strona internetowa. Nie wiedział też o tym mój znajomy, który jednak postanowił zainwestować i ulepszyć swoje miejsce w sieci. Wynajął profesjonalną firmę i zoptymalizował swoją stronę. Dzięki temu dziś uzyskuje znacznie więcej zleceń na zdjęcia ślubne i nie tylko. Wcześniej klienci przychodzili do niego głównie po znajomości i byli oni tylko z najbliższego otoczenia. Dzisiaj fotografia ślubna z pracy dodatkowej przemieniła się w jego główne zajęcie zarobkowe. Ten przypadek pokazuje, że warto skorzystać z wiedzy specjalisty. Dlaczego należy profesjonalnie zadbać o stronę:

 • zyskasz więcej klientów;
 • twoja strona będzie bardziej czytelna;
 • możesz zmienić design;
 • zoptymalizujesz ją;
 • zyskasz wskazówki co się sprawdza, a co nie;
 • będziesz lepiej widoczny w internecie

Jeszcze raz polecam korzystanie z usług specjalisty, bo stosunkowo mało fotografów zna się na wszystkich elementach tworzenia stron, a szkoda czasu, żeby uczyć się tego od podstaw. Zamiast tego lepiej spożytkować go na przykład na obróbkę zdjęć. Jeżeli naszą stroną zajmie się spec, możemy być pewni, że uzyskamy efekt, który będzie satysfakcjonujący.

Tworzenie stron internetowych we Wrocławiu, a fotograf z Bydgoszczy

mobilne strony internetoweJeżeli wybierasz firmę, która ma poprawić twoją stronę, nie przykładaj aż tak wielkiej wagi do miejsca, w którym ma ona biuro. Możecie kontaktować się e-mailowo bądź na skype’ie, a dzięki poszukiwaniom w całym kraju zyskasz większe możliwości znalezienia specjalisty, który będzie tobie odpowiadał. Zazwyczaj nie jest potrzebny stały nadzór nad stroną, a jedynie jednorazowa porada i przeróbki, więc tym bardziej po prostu rozejrzyj się za osobą, która dysponuje w portfolio projektami tobie przypadającymi do gustu. Ważne jest, aby mieć odpowiednie pole do poszukiwań. Weź przy nich pod uwagę także wygląd całej strony (czy ci odpowiada), a także opinie o firmie. Mogą być one kluczowe. Co powinno się znaleźć na twojej stronie. Część elementów, które będą się znajdować w twoim nowym (albo starym, ale ulepszonym) miejscu w sieci jest właściwie konieczna. Podpowiadam więc, co powinno się tam pojawić. Elementy konieczne na stronie fotografa ślubnego to:

 • portfolio;
 • kontakt;
 • referencje od klientów;
 • informacje o pakietach i cenach;
 • linki do portali społecznościowych

Najważniejsze są twoje zdjęcia, więc trzeba je wyeksponować na stronie. Poza tym istotne, aby potencjalny klient mógł łatwo dotrzeć do zakładki kontaktu. Nie wahaj się poza e-mailem podać numer telefonu, ponieważ ludziom często zależy na możliwości szybkiego kontaktu. Dzięki temu zyskujesz także na wiarygodności.

Zdjęcia i fotografia ślubna to popularne tematy

Fotograf ślubny z aparatemJeżeli robisz zdjęcia nie od dziś, na pewno masz możliwość poproszenia twoich dawnych zleceniodawców, aby wystawili ci referencje. Pamiętaj, że pozytywne opinie innych mogą przyciągać nowych klientów. Również podkreślają twoją wiarygodność i profesjonalizm. Klient często ciekawy jest ceny i możliwych opcji fotografowania ślubnego. Najlepiej weź to pod uwagę i zaprezentuj przynajmniej przykładowe modele usługi, a zaoszczędzisz czas swój i innych. Dzięki temu bowiem będą się z tobą kontaktować tylko osoby, które są zainteresowane twoimi usługami w tej cenie, którą podałeś. Jeżeli masz konta na portalach społecznościowych także warto, abyś je umieścić. Stwarzasz w ten sposób możliwość „śledzenia” twoich działań na bieżąco. Obecnie jest to działający trend.


Więcej na temat poruszanych zagadnień:

 • Fotografuj.pl – fotograficzny portal internetowi skierowany do fotografów
 • Fotom Studio – strona internetowa fotografa ślubnego z Bydgoszczy
 • Webini – witryna internetowa wrocławskiej firmy oferującej tworzenie stron internetowych

Akapit podsumowania

Strony internetowe to w dzisiejszych czasach podstawa dla niemal każdej działalności gospodarczej funkcjonującej w bieżących realiach. Zadbaj o to, aby twoja prezentowała się jak najlepiej i oddawała charakter twoich usług, a na pewno nie pożałujesz tego kroku.