Uchwyty do urządzeń GPS

Komputery posiadające funkcje lokalizacyjne oraz analizujące wyniki treningu są popularne wśród amatorów i zawodowców. Wiele typów komputerów jest przystosowanych do różnego rodzaju mocowania. Pomagają w tym specjalne akcesoria, zaprojektowane po to, aby móc szybko i łatwo zamocować urządzenie w różnym miejscu. Akcesoria tego typu możemy nabyć w sklepach z uchwytami do nawigacji.

Jaki uchwyt nabyć do mocowania komputera GPS?

garmin uchwyt na rowerJednym z najbardziej popularnych typów mocowań jest element, który przykręcamy lub przymocowujemy za pomocą specjalnych gumek do mostka lub kierownicy rowerowej (np. Garmin uchwyt na rower). W ten sposób możemy sprawić, iż urządzenie będzie nie tylko dobrze zamocowane, ale także odporne na wstrząsy i wypięcie podczas jazdy. Oprócz rowerowych mocowań, tego typu urządzenia są także zabierane na wszelkiego rodzaju wyprawy turystyczne. Specjalne klipsy i karabińczyki pozwalają na przypięcie urządzenia do plecaka lub paska, co sprawia, iż możemy monitorować nie tylko odległość, którą przebyliśmy, ale także na przykład tętno. Specjalne komputery GPS możemy mocować także w samochodach. Za pomocą specjalnych podstawek przyklejanych do szyb, możliwe jest takie umocowanie urządzenia, aby było stabilne nie tylko podczas jazdy na płaskiej drodze, ale także na wybojach. Oprócz specjalnych podstaw przyklejanych, możemy nabyć także mocowania, które montowane są do kratek wentylacyjnych samochodu.

Urządzenia GPS potrzebujemy także podczas jazdy na motocyklu. Tego typu aktywność również wymaga posiadania stabilnego i wytrzymałego uchwytu. Motocyklowe zestawy mocujące są często zbudowane ze specjalnych zawiasów kulowych, umożliwiających dowolne obracanie urządzenia pod kątem. W wielu wypadkach uchwyty mogą być montowane za pomocą śrub 5″.